05

02.2023

20:57

VIDEOD│Radius röövis tabeli neljandalt punkte, esikolmik võidutses

Coolbet saaliliigas peeti laupäeval, 4. veebruaril 14. vooru kohtumisi. Kui tabeli esikolmik näitas kindlat minekut, siis neljandal kohal asuva Phoenixi ja seitsmenda Radiuse vahel läksid punktid jagamisele.

Aruküla Radiuse ja Jõhvi FC Phoenixi vahelist kohtumist läks esmalt juhtima Ida-Virumaa meeskond, kui 17. minutil oli täpne Jelissei Zahharov, ent minut hiljem tõi Kuldar Võsar tabloole viigiseisu. Teise poolaja algul viis Radiuse juhtima Hans-Kristjan Aasma ning suurest võidust ei jäänud ka palju puudu, ent lõpuminutitel päästis Zahharovi 2:2 tabamus Phoenixile viigipunkti. Viigiseis meeskondade positsioone tabelis ei muutnud: Radius on endiselt seitsmendal ja Phoenix neljandal kohal.

Tabeli kolmas meeskond Sillamäe FC NPM Silmet ei vääratanud, kui FC Jõgeva Wolvesi vastu saadi kirja 5:2 võit. Sillamäe võitis avapoolaja 3:0, kui kahel korral oli täpne Roman Kuzmich ning ühe lisas Anton Mašinistov. Teist poolaega alustas aga paremini Wolves, kui seitsme minutiga tegid meeskonna kaotusseisu minimaalseks Eduard Kovbasnjuk ja Martin-Gert Pärli. Silmet kogus end aga kiiresti ning viimane sõna jäi neile: lõppseisu vormistasid Anton Pfening ja Andrei Gaidai. Kohtumise tegi eriliseks asjaolu, et esmakordselt oli Coolbet saaliliigas väljakul ametis naiskohtunik: koos Neeme Neemlaiuga mõistis kohtumises õigust Katariina Järve.

Vooru suurima võidu teenis Viimsi FC Smsraha, kes alistas 9:4 JK Kohila. Liigatabeli liidri Smsraha ridadest oli resultatiivseim Artur Bõstrov, kes vormistas kübaratriki, kahe tabamusega panustasid Edwin Stüf ja Igor Vassiljev ning ühe lisasid Artur Makarov ja Nikita Andreev. JK Kohila eest oli täpseim Teet Kallaste, kes sai jala valgeks kahel korral.

Võitude lainel jätkab ka Tallinna FC Cosmos, kes oli 6:2 üle Narva United FC-st. Cosmos jõudis kindla eduseisuni juba avapoolajal, kui neljaväravalise edu tõid tabloole Aleksei Panin, Marek Naal, Daniel Gross ja Mark Ivanov. Teisel poolajal leppisid küll meeskonnad viiki  Narva poolelt olid täpsed Vitaly Kutuzov ja Daniil Dikopavlenko, Cosmose poolelt Naal ja Ivanov  ent avapoolaja kindel edu tagas võidupunktid Tallinna meeskonnale.

Olulist punktilisa teenis Tartu Ravens Futsal, kes alistas 6:3 Rummu Dünamo. Avapoolaeg kujunes seejuures väga tasavägiseks, kui vastase väravavõrguni ei õnnestunud jõuda kummalgi meeskonnal. Teisel poolajal pani tabeli viies Ravens siiski oma paremuse maksma: kolme väravaga säras Juhan Kondike, kaks lisas Erki Mõttus ning täpne oli ka Ken-Krister Uuspalu. Ravensi jaoks oli tegu oluliste punktidega: tabeli neljandast Phoenixist jäädakse nüüd vaid ühe silma kaugusele.

Coolbet saaliliigas peetakse 15. vooru kohtumisi 11. veebruaril. Kolmapäeval, 8. veebruaril peetakse tagantjärele ka üks edasilükkanud 11. vooru kohtumine, kus lähevad vastamisi Tartu Ravens Futsal ja Aruküla Radius.