20

02.2023

14:56

VIDEOD│Smsraha tõusis Coolbet saaliliiga ainuliidriks

Coolbet saaliliigas peeti möödunud nädalavahetusel 16. vooru kohtumisi. Kuivõrd Tallinna Cosmos piirdus vaid viigipunktiga, kerkis võidulainel seilav Viimsi Smsraha liigatabeli ainuliidriks.

Viimsi FC Smsraha teenis käimasoleva liigahooaja 14. võidu, kui 4:1 oldi üle Jõhvi FC Phoenixist. Kohtumise avapoolajal kumbki meeskond sihini ei jõudnud. Teise poolaja algul võttis aga Smsraha mängumees Edwin Stüf ohjad oma kätte, kui oli kuue minuti jooksul täpne kolmel korral. Phoenixil õnnestus küll ühe tabamusega vastata, ent mängu lõppseisu pani paika Jõhvi meeskonna puuriluku omavärav. Võidu toel on Smsraha 42 punktiga Coolbet saaliliiga ainuliider, Phoenix jätkab 22 punktiga viiendal real.

Vooru põnevuskohtumises läksid vastamisi tabeli teine ja kolmas Tallinna FC Cosmos ja Sillamäe FC NPM Silmet. Kohtumine kujunes vägagi tasavägiseks: lepiti 6:6 viiki. Kui avapoolajal oli selgelt edukam meeskond Tallinna FC Cosmos, kes siirdus vaheajapausile 4:2 eduseisus, siis Silmet oli teisel poolajal väga lähedal seisu enda võiduks pööramisele. Veel mõned sekundid enne lõpuvilet hoidis Sillamäe meeskond kinni 6:5 eduseisust, ent Cosmose mängumehe otsustav värav päästis valitsevale meistrile viigipunkti. Varasemalt Smsrahaga võrdsetel punktidel olnud Cosmost lahutab nüüd liidrist kaks punkti, Silmet jätkab kolmandal tabelireal.

Vooru suurima võidu teenis Tartu Ravens Futsal, kes alistas Narva United FC seisuga 7:0. Avapoolaja lõpuks tõid tartlastele kaheväravalise eduseisu tabloole Temari Nuuma ja Erki Mõttus, teisel poolajal saatis Ravens aga palli vastase võrku lausa viiel korral. Resultatiivseimad mängijad olid Nuuma ja Raul Rebane, kes said jala valgeks kahel korral. Võidu järel jätkab Ravens neljandal kohal, esikolmikust lahutab neid nüüd vaid viis punkti. Narva United paikneb 16 punktiga kuuendal kohal.

Suure sammu astus veerandfinaalidele lähemale JK Kohila, kes teenis tabelinaabri Rummu Dünamo üle 4:3 võidu. Kohila asus mängu juhtima kuuendal minutil, ent avapoolaja võitis Dünamo 3:1. Teisel poolajal oli Kohila poolt esmalt täpne Rauno Kald ning seejärel tagasid Märten Männiste kaks tabamust meeskonnale võidupunktid. Sellega kindlustas Kohila tabelis kaheksandat kohta, mis tagab viimasena koha liiga veerandfinaalidesse. Dünamo paikneb üheksandal real, Kohilast lahutab neid nüüd kolm punkti.

Olulist punktilisa teenis ka Aruküla Radius, kes võitis tabeli punast laternat FC Jõgeva Wolvesi 5:3. Seejuures oli avapoolajal edukam Wolves, kes suutis vastase avaväravale kahe tabamusega vastata ning läks vaheajapausile 2:1 eduseisus. Radius tuli aga teisele poolajale vastu uue hingamisega, mille toel kindlustati endale oluline punktilisa. 16 punktiga jätkatakse küll seitsmendal real, ent tabeli kuuendast Narva Unitedist lahutavad neid nüüd vaid omavaheliste mängude tulemused. Wolves on 6 punktiga viimane ning matemaatiliselt neil enam veerandfinaalidesse viivale kaheksandale kohale tõusta pole võimalik.

Coolbet saaliliiga jätkub kolmapäeval, 22. veebruaril, kui kell 20.45 lähevad tagantjärele 11. vooru kohtumises vastamisi liigatabeli kaks esimest meeskonda Tallinna FC Cosmos ja Viimsi FC Smsraha.