22

11.2020

22:20

VIDEOD│Tammeka lõpetas viiendana, Levadia ja Paide tegid haarava viigi

Premium liigas peeti viimase ringi esimesed kohtumised, kui näha sai haaravaid kohtumisi ja rohkelt väravaid.

Mänguvoor avati laupäeval, kui Saaremaal panid palli mängu FC Kuressaare ja Narva JK Trans. Tabeli tagumise poole meeskonnad heitlesid oluliste punktide eest, et kindlustada kohta ja vältida liigast välja langemist. Trans suutis kohtumises oma paremuse maksma panna ning alistas kodumeeskonna 3:0. Avapoolajal saadi kirja kaks väravat, kui 36. minutil realiseeris Aleksandr Zakarliuka suurepärase kiirrünnaku järel Chinedu Geoffrey söödu. Kõigest kaks minutit hiljem sai jala valgeks Artjom Škinjov. Mängu lõppseis tuli tabloole 56. minutil, kui Arseni Kovaltšuk tagumises postis võrku sahistas. Trans on nüüd kaheksandal positsioonil kogunud 24 punkti ning Kuressaare hoiab 20 punktiga üheksandat kohta.

Laupäeval käisid väljakul ka Tallinna JK Legion ja JK Tallinna Kalev ning Sportland Arenal peetud kohtumises teenis Legion avapoolaja väravatest 2:0 võidu. Skoori avas 7. minutil Marek Šatov ja 26. minutil suurendas eduseisu Maksim Gussev. Legion hoiab kaks vooru enne hooaja lõppu 28 punktiga seitsmendat kohta, Kalev on 18 punktiga tabeli viimasel real.

Pühapäevases esimeses kohtumises tõmbasid oma hooajale joone alla Tartu Tammeka ja Viljandi Tulevik. Sepa jalgpallikeskuses mängiti välja põnev 3:3 viik. Tammeka asus juhtima juba avaminutil, kui Patrick Genro Veelma löök võttis rikošeti ja ja maandus Tuleviku võrgus. Tuleviku poolt vastas 13. minutil väravaga Sander Kapper. Seejärel said kaks väravat kirja Tammeka mängija Andre Paju ja Tuleviku poolkaitsja Pavel Marin ning kohtumine lõppes viigiliselt. Tänu viigipunktile säilitas viienda koha Tammeka, Tulevik lõpetas hooaja kuuenda kohaga, jäädes Tartu meeskonnast maha ühe punktiga.

Varasemalt meistritiitli kindlustanud Tallinna FC Flora ei lasknud jalga sirgeks ka uues voorus, kui Hiiu staadionil alistati Nõmme Kalju 3:0. Flora asus mängu juhtima 16. minutil Rauno Alliku jalast ning kuus minutit hiljem oli resultatiivne Henri Välja. Teisel poolajal sai jala valgeks ka Frank Liivak, kes andis väravasöödu kahele esimesele tabamusele. Flora on nüüd 27 kohtumisega kirja saanud 24 võitu ja endale esikoha kindlustanud. Kaljul on kaks mängu enne lõppu keeruline sekkuda medaliheitlusse, kui ühe enam peetud kohtumise juures jäädakse kolmandal kohal olevast Levadiast maha viie punktiga.

Vooru viimases mängus pakkusid haarava kohtumise Tallinna FCI Levadia ja Paide Linnameeskond. Hõbemedalite eest võitlevad meeskonnad tegid 2:2 viigi. Levadia haaras juhtohjad üheksandal minutil tänu Bogdan Vaštsuki löögile. Avapoolaja lõpetas eduseisus siiski Paide tänu Henri Anieri ja Karl Mööli tabamustele. Levadia poolelt tõi viigi tabloole 56. minuti väravaga Iurii Kolomoiets. Paide hoiab viigiga ennast hõbedakursil, kui vahe ühe mängu vähem pidanud Levadiaga on seitse punkti.

Premium liiga tabeliseisu ja kalendriga saad lähemalt tutvuda siin.