09

03.2022

22:02

VIDEO│FC Flora alistas FCI Levadia ja pääses karikavõistlustel poolfinaali

Evald Tipneri karikavõistluste veerandfinaalis teenis Tallinna FC Flora teise poolaja väravatest 2:0 võidu Tallinna FCI Levadia üle ja pääses poolfinaali.

Kohtumine algas väga energiliselt mõlemalt poolt ning närvilises õhkkonnas tehti ohtralt vigu. Juhtuma hakkas 25. minuti paiku, kui lühikese aja jooksul said mõlemad meeskonnad vastaste karistusalas peaga ohtlikult löögile. Mark Oliver Roosnupu suunatud pall lendas veidi raamidest mööda. Teises väljaku otsas pidi Karl Andre Vallner tõrjuma Sergei Zenjovi pealöögi. Nurgalöögi olukorras pääses ohtlikult löögile ka Henrik Ojamaa, ent pall takerdus Levadia mängijatesse. Lõpuminutitel pidi Evert Grünvald tõrjuma Rasmus Peetsoni terava ürituse ning Maxilimiano Ugge pealöök tabas latti. Vaatamata erinevatele võimalustele püsis avapoolajal mänguseis muutumatuna.

Flora avas skoori teise poolaja alguses 50. minutil. Michael Lilander võitles pallikaotuse järel mänguvahendi enda kätte tagasi, leidis karistusalas Milleri, kelle madal löök leidis tee Levadia väravasse. Eduseisu suurendas Flora 67. minutil, kui Henrik Pürg sai pea vahele Konstantin Vassiljevi nurgalöögile. Levadia avaldas lõpuminutitel periooditi Florale küll tugevat survet, kuid siiski väravat lüüa ei õnnestunud ja Flora sai kirja võidu.

Lisaks Florale on koha poolfinaalides kindlustanud JK Narva Trans ja Paide Linnameeskond. Viimane veerandfinaal toimub neljapäeval, 10. märtsil, kui kell 19.00 panevad Sportland Arenal palli mängu Nõmme Kalju FC – JK Tabasalu. Kohtumist näeb otsepildis jalgpall.ee lehel.