08

05.2022

14:39

VIDEO│Flora alistas Kalevi ja jätkab täiseduga

Laupäeval peeti naiste Meistriliigas viienda vooru kohtumisi, kui FC Flora naiskond jätkas oma täisedu võiduga Tallinna Kalevi üle.

Sportland Arenal peetud kohtumise avapoolajal sai Flora kirja ühe värava, kui Lisette Tammik viis naiskonna 24. minutil juhtima. Teise kolmveerandtunni alguses suurendas Tammik eduseisu, kui lõi värava otse karistuslöögist. Veerand tundi enne mängu lõppu tegi skoori Mari Liis Lillemäe, kes kohtumise üleminutitel vormistas ka 4:0 lõppskoori. Viie kohtumise järel hoiab Flora 15 punktiga esikohta, Kalev on nelja mänguga kogunud kuus punkti, mis annab neile kolmanda koha.

Saku Sporting pidas põneva kohtumise JK Tabasaluga, kui lõpuvile kõlades oli tablool nende 4:2 võidunumbrid. Tabasalu Arenal toimunud mängus jäi kodunaiskond kaotusseisu juba neljandal minutil, kui esimene tabamus läks kirja väravavahi Jana Tugo omaväravana. Veidi pärast veerandtunni möödumist suurendas Anna Mariin Juksar Sportingu eduseisu. Tabasalu poolelt sai 25. minutil jala valgeks Anette Salei. Avapoolaja üleminutitel tegid mõlemad naiskonnad skoori, kui Sportingu tabamuse lõi Ulrika Tülp ja Tabasalu värava autoriks oli Anne-Grethe Pajuviidik. Teisel poolajal püsis mängus pinge, kuid esimesel üleminutil tõi Merily Toomi värav Sportingule kindlad võidupunktid. Liigatabelis hoiab Saku naiskond üheksa punktiga teist kohta, Tabasalu on koos nelja naiskonnaga kogunud tabelisse neli punkti.

Kaks laupäevast kohtumist lõppesid viigilise tulemusega. Tartu Tammeka ja Pärnu Vaprus mängisid Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul 1:1 viiki. Vaprus läks võõrsil veerand tunni järel mängu Laura Usta penaltist juhtima. Minimaalne eduseis püsis kuni üleminutiteni, kui Tammeka värava sai kirja Hanna Haljasorg. Nii Tammeka kui ka Vaprus on seni kogunud neli punkti.

Põlva Lootose ning Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond tegid Lootospargis väravateta viigi. Mõlemad naiskonnad on seni pidanud neli kohtumist ning ühendnaiskonnal on koos Tammeka, Tabasalu ja Vaprusega kirjas neli punkti, Lootos on kahe punktiga kaheksandal kohal.