20

06.2022

14:51

VIDEO│Flora alistas Kalevi ja jätkab täiseduga

Naiste Meistriliiga kümnenda vooru kohtumistes teenisid tabelisse võidulisa Tallinna Flora, Saku Sporting ja Tartu Tammeka.

Soccernet TV ülekandemängus läksid vastamisi esikolmikusse kuuluvad Tallinna FC Flora ja JK Tallinna Kalev. Kodunaiskond Flora alustas kohtumist teravalt, kui juba veerandtunni möödudes oli tänu Mari Liis Lillemäe kübaratrikile tablool nende 3:1 eduseis. Teisel kolmveerandtunnil tegi Flora poolelt kahel korral skoori Jaanika Volkov ning kohtumine lõppes seisul 5:2. Kalevi mõlema värava autoriks oli Emma Treiberg. Flora on kümne vooruga kogunud 30 punkti, millega püsitakse esikohal, Kalev on kolmandana kogunud 16 punkti.

Vooru suurima võidu sai kirja Saku Sporting, kes suutis kaotusseisust välja tulla ja alistas koduväljakul JK Tabasalu 9:1. Tabasalu läks mängu juhtima juba viiendal minutil, kui värava sai kirja Heidi Melis. Eduseisust õnnestus kinni hoida pikalt, kuid avapoolaja üleminutitel pöörasid Riin Satsi ja Eva-Maria Kriisa väravad seisu Sportingu kasuks. Teisel poolajal läks Sporting oma teed, kui Katriin Saulus oli resultatiivne neljal ja Kairi Himanen kahel korral ning ühe tabamuse sai kirja ka Lisandra Rannasto. Sporting on liigatabelis teisel kohal 25 punktiga, Tabasalu hoiab kümne punktiga viiendat positsiooni.

Viljandis peetud kohtumises teenis 3:1 võidu Tartu JK Tammeka, kui selle tulemusega alistati Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond. Avapoolajal kumbki naiskond vastaste väravavõrku sahistada ei suutnud, kuid teisel poolajal avas Tammeka kasuks penaltist skoori 15-aastane Aleksandra Orlova. Noor poolkaitsja suurendas eduseisu tosin minutit hiljem. Rohkem sündmusi hakkas toimuma kohtumise lõpu eel. Teisi Toomsalu lõi ühe tabamuse küll ühendnaiskonna kasuks tagasi, kuid lõppskoori vormistas 89. minutil Kirkeliis Lillemets. Tabelis on Tammekal kirjas 10 punkti, millega hoitakse kuuendat kohta. Ühendnaiskond paikneb viie punktiga seitsmendal tabelireal.

Pärnu Vapruse ja Põlva Lootose vaheline kümnenda vooru mäng peetakse 13. juulil.