29

05.2021

09:36

VIDEO│Flora alistas Sportingu ja tõusis liidriks

Naiste Meistriliiga esimese ringi viimases voorus läksid vastamisi tabeliliider Saku Sporting ja tiitlikaitsja FC Flora. Koduväljakul mänginud Flora sai kohtumises kirja 4:0 võidu ja tõusis tabelis ühe punktiga Sportingu ette.

Mängu avavärav sündis 9. minutil, kui Anastasia Dodeltseva tsenderduse järel pääses väravavahiga silmitsi Lisette Tammik, kes ühe puutega palli tagumise posti kõrvale saatis. Esimesel poolajal avanes võimalusi ka Saku naiskonnal, kui pall käis ka vastu posti, ent väravalukku siiski lahti murda ei õnnestunud.

Flora eduseis suurenes 55. minutil tänu Mari Liis Lillemäe tabamusele. Kaks väravat sündisid kohtumise lõpuminutitel. Esmalt tegi 88. minutil skoori Kethy Õunpuu, kui sai jala vahele lahti mängitud karistuslöögist tulnud pallile. Üleminutitel sai oma teise värava kirja Tammik, kui pääses Kelly Roseni söödu järel taaskord väravavahiga üks-ühele ning sel korral saatis palli esimese posti kõrvalt võrku. Tammiku jaoks oli tegemist hooaja 7. tabamusega ja sellega tõusis ta väravaküttide edetabeli tippu.

Flora on 7 kohtumisega kogunud 19 punkti, Sportingul on kirjas 18 punkti.