10

10.2021

15:31

VIDEO│Flora lõi Kalevile viis vastuseta väravat

Naiste Meistriliiga 22. voorus teenisid tabelisse võidupunktid FC Flora, Saku Sporting, Põlva Lootos ning Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond.

Tegemist oli esimese vooruga pärast liigatabeli poolitamist, kui omavahel kohtuvad esimesed neli ja alumised neli naiskonda. Tabeliliider FC Flora läks vastamisi linnarivaali JK Kaleviga ning sai koduväljakul kirja 5:0 võidu. Avapoolajal õnnestus Floral saavutada juba neljaväravaline edu, kui Lisette Tammik avas üheksandal minutil skoori ning lisaks said jala valgeks Kristina Teern, Kethy Õunpuu ja Mari Liis Lillemäe. Teisel poolajal sündis üks värav ning selle autoriks oli Helina Tarkmeel. Tabelisse on Flora 22 kohtumisega kogunud 61 punkti. Kalev on endale kindlustanud juba kolmanda koha, kui enda arvele on kogutud 42 punkti.

Saku Sporting jääb Florast maha vaid ühe punktiga, kui viimati alistati võõrsil kindlalt 4:2 Pärnu Vaprus. Esimese pooltunniga suutis Sporting juba kolme väravaga juhtima minna, kui kaks tabamust sai oma nimele Katriin Saulus ja korra oli täpne Paula Maria Mengel. Vaprusel õnnestus 42. minutil tänu Elizaveta Rutkovskaja väravale kaotust vähendada. Ülejäänud väravad sündisid kohtumise üleminutitel, kui esmalt tegi Sportingu poolelt skoori Merily Toom ja seejärel lõi oma teise tabamuse Rutkovskaja. Liigatabelis on Vaprus on neljandal positsioonil 31 punktiga.

Tartus toimunud kohtumises teenis võidu Põlva Lootos, kui JK Tammeka alistati 3:0. Kõik väravad sündisid avapoolajal, kui üheksandal minutil tegi skoori Ita Lillo, 16. minutil sündis Tammeka omavärav ja neli minutit hiljem oli täpne Kärt Hüdsi. Lootos hoiab 28 punktiga viiendat kohta, Tammeka paikneb 17 punktiga seitsmendal tabelireal.

Esialgu kavas olnud kohtumises Lasnamäe Ajax – Tuleviku ja Suure-Jaani United võistkonnad väljakule ei tulnud, sest Ajax andis vastastele loobumiskaotuse. Kuna tegemist oli käimasoleva hooaja jooksul teise korraga, kui Ajax teenis tabelisse loobumiskaotuse, siis tähendab see ka kaks vooru enne hooaja lõppu naiskonna diskvalifitseerimist liigast.