31

10.2022

09:09

VIDEO│Flora naiskond läbis hooaja täiseduga

Tallinna FC Flora naiskond lõpetas pühapäeval Meistriliiga hooaja maksimumpunktidega, kui viimases voorus tuldi kaotusseisust välja ja alistati Saku Sporting 2:1.

Flora jäi koduväljakul tagaajaja rolli, kui 33. minutil pääses Emma Treiberg üks-ühele ja realiseeris löögi kindlalt. Viigini jõudis Flora teisel poolajal, kui vahetusest sekkunud Getter Saar 53. minutil tsenderduse peaga väravasse lõi. Võiduvärav sündis 84. minutil, kui Lisette Tammik kasutas ära Sportingu kaitsjate eksimuse ja lõi palli kindlalt võrku. Flora teenis kokku 72 punkti, edestades lõpuks teisel kohal lõpetanud Sakut 18 punktiga. Sportingu ründaja Treiberg teenis suurima väravaküti tiitli, kui sai hooaja peale kokku kirja 40 väravat.

Viimases voorus alistas JK Tabasalu tänavu esmakordselt Tallinna Kalevi, kui koduväljakul saadi kirja 4:3 võit. Avapoolajal lõid mõlemad naiskonnad ühe värava, kui Egle-Eliise Kurg viis 11. minutil Tabasalu juhtima ning kümme minutit hiljem tegi Kalevi poolelt skoori Marie Heleen Lisette Kikkas. Teisel poolajal tegi Tabasalu tugeva spurdi, kui Anne-Grethe Pajuviidiku, Natali Sigijase ja Mia-Lisette Sarapiku väravad viisid naiskonna 4:1 ette. Kalev aktiveerus viimase veerandtunniga, kui Ketlin Saare ja Vanessa Grutopi tabamused vähendasid kaotusseisu minimaalseks. Sellest enamat siiski külalised kätte ei saanud ja lõpuvile kõlades olid tablool Tabasalu võidunumbrid. Naiskondade tabelikohad olid paigas juba enne mängu algust, kui Kalev teenis tänavu pronksmedalid ja Tabasalu saagiks jäi debüüthooajal neljas koht.

Hooaja lõpetas võidukalt ka Tartu Tammeka naiskond, kui kodusel Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul teeniti 3:2 võit Põlva Lootose üle. Tammeka alustas mängu tormiliselt, kui juba üheksandaks minutiks olid Aleksandra Orlova ja Marie Kiiviti väravad teinud seisuks 2:0. Teisel poolajal jõudis Lootos viigiseisuni tänu Hanna Parve ja Kristin Kukli tabamustele. Võidu kindlustas siiski Eva-Maria Niidu 81. minuti värav. Tammeka lõpetas hooaja viienda kohaga, kui 24 mängust võideti lõpuks pooled. Lootos läheb seitsmenda ehk eelviimase kohaga üleminekumängudele.

Pühapäeval toimunud mängus oli võidukas ka Pärnu JK Vaprus, kui Viljandi Männimäe jalgpallihallis alistati Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond 6:2. Vaprus asus neljandal minutil Kristina Bannikova väravast juhtima ja rohkem tagasi ei vaadanud, kui esimesel poolajal löödi kokku neli väravat ning teisel kolmveerandtunnil lisati veel kaks. Pärnu naiskonna poolelt sai kaks tabamust kirja Gerli Israel, lisaks Bannikovale tegid skoori ka Jane Mirjam, Mariette Leheroo ja Marve Bessmertnõi. Ühendnaiskonna väravate autoriteks olid Anna-Liisa Joandi ja Eliise Uibo. Liigatabelis lõpetas Vaprus kuuenda kohaga, ühendnaiskond pidi leppima viimase ehk kaheksanda kohaga.