21

05.2022

16:11

VIDEO│Flora teenis kindla võiduga viienda järjestikuse karika

Tänase, 21. mai klubijalgpalli pidupäeva avas naiste karikafinaal, mille järel tõstis suure 7:1 võidu järel karika pea kohale Tallinna FC Flora.

Tallinna FC Flora  JK Tallinna Kalevi vahelises karikafinaalis haaras valitsev meister kiirelt eduseisu, kui juba 23 sekundi järel näitas seis tablool 1:0  Jaanika Volkovi tsenderduse saatis kindlalt võrku Mari Liis Lillemäe. Flora jätkas mängu domineerimist, ent 11. minutil eksiti oma värava ees ning palli noppis Kalevi poolkaitsja Anett Kadastu, kelle täpne pealelöök tegi mänguseisuks 1:1 viigi. Selle järel läks aga Flora taas oma teed: 18. minutil läks Kethy Õunpuu tsenderdatud pall Kalevi väravavahi Jonna Soometsa sõrmede vahelt võrku, kaheksa minutit hiljem realiseeris Lillemäe penalti ning vormistas omakorda kümme minutit hiljem kauglöögist kübaratriki.

Teine poolaeg algas oluliselt tasavägisemalt ning Kalevil oli suurepärane võimalus ka kaotusseisu vähendada, kui Maria Orav leidis hea läbisööduga Kadri-Ann Valgevälja, ent viimasel ei õnnestunud edukalt löögile pääseda. Paar minutit hiljem pääses aga teisel pool väljakut ohtlikult rünnakule Kristina Teern, kes lõi Flora viienda värava. Mängu lõppseisu vormistasid Anastassia Ivanova ja Lisette Tammik, kui esimene pääses löögile Lillemäe tsenderdusest ning teine realiseeris kindlalt penalti. Mängu 7:1 lõppseisu järel tõstis oma ajaloo kaheksanda ning viienda järjestikuse karika pea kohale Tallinna FC Flora naiskond.

Kohtumise tipphetked:

Klubijalgpalli pidupäeval selgub lisaks naiste karikavõitjale veel kaks meistrit: kell 16 võistlevad U19 Eliitliiga Meistriliiga võidu nimel JK Tallinna Kalev ja Tallinna FC Flora ning kell 19 pannakse pall mängu Tipneri karikafinaalis, kus lähevad vastamisi Nõmme Kalju FC ja Paide Linnameeskond.