18

07.2021

14:48

VIDEO│Flora teenis võidu Sportingu üle ja kindlustas liidrikohta

Naiste Meistriliigas toimusid laupäeval 11. vooru kohtumised ning keskses mängus alistas FC Flora oma lähima jälitaja Saku Sportingu. Võidupunktid said kirja ka Tallinna Kalev ja Põlva Lootos.

Flora läks Sakus toimunud kohtumist juhtima 17. minutil tänu Anastasia Dodeltseva väravale. Ründaja suunas karistuslöögist tulnud palli peaga väravasse. Neli minutit hiljem suurendas Flora eduseisu, kui Siret Räämet realiseeris värava ees Lisette Tammiku tsenderduse. Vaheajapausile läks Flora kolmeväravalises eduseisus, kui 43. minutil sai jala valgeks Tammik. Teisel poolajal tegi valitseva meistri eest skoori vahetusest sekkunud Kristina Teern. Kodunaiskond Sporting nulli peale ei jäänud, sest 86. minutil oli resultatiivne Kairi Himanen. See jäi ka mängu viimaseks tabamuseks ning kohtumine lõppes Flora 4:1 võiduga. Liigatabelis on Flora 11 kohtumisega kogunud 31 punkti, Sporting jääb lähima jälitajana maha nelja punktiga.

Tallinna Kalev teenis võõrsil 4:2 võidu Tartu Tammeka üle. Kodunaiskond lõi küll 20. minutil mängu esimese värava, kui karistuslöögist tegi skoori Merily Jüris, kuid avapoolaja lõpuks oli tänu Ljubov Maksimova ja Kadri-Ann Valgeväli tabamustele tablool juba Kalevi 2:1 edu. Teisel poolajal lõid Maksimova ja Emma Treiberg kahe minuti jooksul kaks väravat, kindlustades Kalevi jaoks edu. Mängu viimane tabamus jäi Tammekale, kui skoori tegi Kirkeliis Lillemets. Kalev hoiab tabelis 24 punktiga kolmandat kohta, Tammeka asub 7 punktiga 7. positsioonil.

Põlva Lootos sai kirja hooaja kolmanda võidu, kui Tallinnas peetud mängus alistati 3:0 Lasnamäe Ajax. Esimene värav sündis neljandal minutil ja selle autoriks oli Kärt Hüdsi. Tema suurendas 48. minutil ka Lootose eduseisu ning mängu viimase värava lõi Ajaxi võrku 49. minutil Ita Lillo. Lootos on 10 punktiga 6. tabelireal, Ajax ei ole seni punktiarvet avanud.

Täna peetakse Meistriliigas üks kohtumine, kui Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond võõrustab kell 18.00 Viljandi linnastaadionil Pärnu Vaprust.