06

11.2021

18:52

VIDEO│Flora võitis naiste meistrikarika

Tänases naiste Meistriliiga finaalmängus võidutses Tallinna FC Flora, kes alistas pingelises kohtumises 2:1 Saku Sportingu ja ühtlasi teenis neljanda järjestikuse meistritiitli.

Kohtumine sai väga tormilise alguse: veel enne seda, kui Saku mängijad olid jõudnud palli puutuda, määras kohtunik Triinu Vaher juba vähem kui 40-sekundilise mängu järel Flora kasuks penalti, kui Sportingu väravavaht Keiti Kruusmann niitis maha Lisette Tammiku. Tammiku penalti oli küll võrdlemisi pehme, kuid lipsas siiski puurivahi külje alt sisse ning avas teisel minutil skoori.

Kiirelt kaotusseisu jäämine Sportingut ei heidutanud: vaid kaks minutit hiljem tekitati hea rünnaku tulemusena Flora karistusalas segadus, mille kulminatsiooniks pääses Saku kapten Grete Daut mõnelt meetrilt löögile. Ka tema löök oli võrdlemisi nõrk, kuid piisavalt ootamatu, et Flora väravavahist Getriin Striginist mööda veereda ja seisuks 1:1 teha.

Ülejäänud kohtumine käis pigem Flora taktikepi järgi, kuid väga häid võimalusi nappis. Florakatel säras rünnakul meistriliiga parim väravakütt Lisette Tammik, kes tabas avapoolajal korra latti - ning just tema oli ka see, kes teise poolaja alguses taaskord penalti teenis. Seekord realiseeris trahvilöögi Mari Liis Lillemäe.

Teist korda ei jagunud Sportingul enam jaksu kaotusseisust välja tulla – Flora teadis samal ajal, et neile piisab tiitli kindlustamiseks viigist. 338 pealtvaataja ees mängitud kohtumises oli tunduvalt lähemal Flora kolmas kui Saku teine värav – lõpuvile kuulutas nii Flora 2:1 võitu kui ka naiskonna neljandat järjestikust Eesti meistritiitlit.