01

11.2022

11:45

VIDEO│Harju JK Laagri kindlustas koha Premium liigas

Esiliigas said peetud kõik 34. vooru kohtumised, mille järel selgus, et järgmiseks aastaks on endale koha Premium liigas taganud Harju JK Laagri.

Harju JK Laagri läks 34. voorus vastamisi Viljandi JK Tulevikuga, kellest oldi üle 5:0. Avapoolajal asuti mängu juhtima 2:0, kui täpsed olid Daniil Rudenko ja Aleksandr Ivanjusin. Teisel poolajal saadeti Tuleviku võrku pall veel kolmel korral: jala said valgeks Andreas Kaevats ja Kristjan Kriis ning oma teise värava lõi Rudenko. Kui enne kohtumist oli Laagri kõrgliigakoha ainsaks ohustajaks FC Elva, kellega oli vahe kaheksapunktiline, siis järgmise kahe vooruga Lõuna-Eesti meeskond end matemaatiliselt Harjust mööda mängida ei saa.

5:0 võiduga sai selgeks, et Harju jätkab järgmisel hooajal Premium liigas. Meeskond asub liigatabelis esikohal ning vahe lähima jälitajaga on viiepunktiline. Tulevik paigutub 23 punktiga eelviimasele kohale, ent üleminekumängudele viiv kaheksas koht jääb punkti kaugusele.

Suure võidu sai kirja ka liigatabeli teine Tallinna FCI Levadia U21, kes võitis 5:0 Paide Linnameeskond U21. Avapoolaja võitsid tallinlased üheväravalise eduga, kui nurgalöögi järel oli täpne Nikita Dronov. Avavärava autor teenis 39. minutiks teise kollase kaardi ning jättis meeskonna väljakule ühemehelises vähemuses. Levadia hoogu see aga ei pidurdanud, hoopis vastupidi  teisel poolajal säras kübaratrikiga Karl Rudolf Õigus ning ühe tabamuse lisas Nikita Vassiljev.

Kaks vooru enne hooaja lõppu on Levadia U21 liigatabelis teine ning kuldmedalikohast lahutab neid viis punkti. Paide U21 asub 52 punktiga seitsmendal real.

Olulise võidu teenis Viimsi JK, kes oli Pärnu Jalgpalliklubist üle seisuga 7:1. Avapoolaeg lõppes Viimsi 3:1 paremusega: kahel korral oli täpne Ken-Marten Tammeveski, ühe lisas Oscar Ollik ning Pärnu poolelt vastas Silver Õismets. Teisel kolmveerandtunnil vormistas Tammeveski kübaratriki ning jala said valgeks ka Oskar Mägi, Johannes Theodor Kollist ja Markus Valkna.

Viimsi jaoks oli tegu väga kaaluka võiduga, sest sellega vähendati samas voorus viigistanud FC Elvaga vahe kolmele punktile. Need kaks meeskonda selgitavad, kumb pääseb teise parima iseseisva klubina Premium liiga üleminekumängudele. Pärnu asub 20 punktiga kümnendal kohal, üleminekumängudele koha tagav kaheksas rida jääb nelja punkti kaugusele.

FC Elva mängis viiki Tallinna FC Flora U21-ga, kellega kohtumine lõppes seisuga 1:1. Väravateta viik püsis seejuures tablool pea mängu lõpuni, kuniks mõlemad meeskonnad viimase kümne minutiga oma väravatearve avasid. Elva viis 82. minutil juhtima Andre Paju, ent eduseisust ei suudetud kinni hoida, sest 89. minutil vastas Flora poolelt Marten Luik.

Võidu korral olnuks Elval võimalik tõusta esikolmikusse, ent kahe viimase vooru eel asutakse 60 punktiga neljandal kohal. Flora U21 jätkab 62 punktiga kolmandal real.

FC Nõmme United naases võidulainele, kui 4:1 alistati Ida-Virumaa FC Alliance. Mängu eduseis haarati juba teisel minutil, kui meeskonna viis juhtima Dmitri Jepihhin ning 2:0 seisu tõi tabloole penalti realiseerinud Egert Õunapuu. Teisel poolajal jõudis väravani ka Alliance, kui täpne oli Roman Kirillov, ent Õunapuu lisas veel kaks väravat, tuues Unitedile kindla võidu ning kindlustades oma kohta liiga väravaküttide edetabeli tipus.

Nõmme United asub liigatabelis 54 punktiga kuuendal kohal. Allience paigutub 24 silmaga kaheksandale kohale, mis tagab koha üleminekumängudel, ent kuklasse hinagavad väljalangemisohus Tulevik ja Pärnu.

Esiliiga jätkub 35. vooruga, mille mänge peetakse 5., 6. ja 7. novembril.