05

06.2024

00:44

VIDEO | Harju säilitas üleminutite väravast kaotuseta seeria

Esiliigas mängiti pühapäeval, 2. juunil ning esmaspäeval, 3. juunil 14. vooru kohtumised. Tartu JK Welco leppis 0:0 viiki FC Elvaga, Tallinna FC Flora U21 võitis 11:1 Paide Linnameeskonna duubelvõistkonda, FC Tallinn sai 1:0 jagu Tallinna FCI Levadia U21 meeskonnast, Harju JK Laagri ja Viimsi JK tegid 2:2 viigi ning JK Tabasalu alistas 1:0 JK Tallinna Kalevi duubelmeeskonna.

Pühapäeval, kell 12.30 Holm Jalgpallipargis alanud kohtumist Tartu JK Welco ja FC Elva vahel tuli vaatama 368 silmapaari. Paraku jäid kohtumises väravad löömata ning meeskonnad lahkusid väljakult väravateta viigi ja ühe punktiga. Mängu parim võimalus skoorimiseks oli kodumeeskonnal, kui Welco kapten Tauno Tekko eksis 34. minutil penaltipunktilt. Kogenud poolkaitsja saatis Kaarel Tinni määruste rikkumise järel tartlaste kasuks antud 11 meetri karistuslöögi üle värava. 0:0 tulemusega sai Welco kirja hooaja neljanda ja Elva viienda viigi. Kodumeeskond pikendas viigipunktiga kaotuseta seeria neljamänguliseks, Elva lõpetas väravateta viigi järel kolmemängulise kaotuste seeria. Welco jaoks oli tegu hooaja viienda nullimänguga, Elva hoidis tänavu teist korda oma värava puhtana. Nende esimene nullimäng tuli samuti Welco vastu.

Kui Tartus jäid väravad löömata, siis Paide linnastaadionil nähti samaaegselt väravatesadu. Paide Linnameeskond U21 võõrustas Tallinna FC Flora duubelmeeskonda ning külalised läksid juba 5. minutil Tristan Pajo väravast juhtima. Flora teise värava lisas 26. minutil Romet Leppik ning poolajapausi eel lõi Maksim Kalimullin 41. minutil mängu kolmanda tabamuse. Teise kolmveerandtunni esimeses pooles lõid rohevalged kodumeeskonnale kuus vastuseta väravat. Esmalt oli 50. minutil täpne Mark Hendrik Kukk, seejärel viis minutit hiljem taas Pajo ning 58. ja 60. minutil lisas kaks väravat enda arvele Kalimullin. 62. minutil sai kübaratriki kirja ka Pajo ning viis minutit hiljem suurendas Flora eduseisu üheksaväravaliseks Gregor Rõivassepp. Paide ainsa värava lõi 84. minutil Abega Enyang Ngu, kuid 90. minutil vastas Flora poolelt taas Rõivassepp. Mängu lõppskoori vormistas esimesel üleminutil Andero Kaares. Kindla 11:1 võiduga pikendas Flora U21 kaotuseta seeria viiemänguliseks ning sai tabelisse hooaja seitsmendad kolm punkti. Paide U21 võttis vastu neljanda järjestikuse ning hooaja üheteistkümnenda kaotuse.

Maarjamäe staadionil kohtusid omavahel Tallinna FCI Levadia U21 ja FC Tallinn. Mängu lõpp kujunes väga tuliseks, kui mõlemad meeskonnad olid lõpuvile kõlades väljakul kümnekesi. Esmalt sai Jevgeni Tšernjakov 82. minutil teise kollase kaardi ning esimesel üleminutil pidi vägivaldse käitumise eest punase kaardiga väljakult lahkuma Viktor Plotnikov. Kohtumise ainsa värava lõi 90. minutil Aleksandr Volkov, kelle jaoks oli tegu hooaja 12. tabamusega. 1:0 tulemusega sai Tallinn kuuenda järjestikuse ning hooaja üheksanda võidu, Levadia U21 aga hooaja viienda kaotuse. Esimeses ringis Levadia duublile üleminutite väravast kaotanud Tallinn sai nüüd revanši ning tegi ühtlasi hooaja neljanda nullimängu.

Viimsi staadionil kohtusid omavahel Viimsi JK ja Harju JK Laagri. 294 pealtvaatajaga kohtumist läksid Andreas Kaevatsi 7. minuti väravast juhtima võõrustajad, kuid 35. minutil lõi Kaevats palli ka teise väravasse, viigistades mänguseisu. Viimsi läks teisel poolajal taas kohtumist juhtima, kui 46. minutil oli täpne Nevil Krimm. Harju päästis mängust siiski viigipunkti, kui teisel üleminutil sai hooaja üheksanda tabamuse kirja Karel Eerme. Sarnaselt eelmisele omavahelisele kohtumisele sai ka seekord Harju üleminutite väravast Viimsi vastu 2:2 viigi ning jätkas oma tänavuse hooaja kaotuseta seeriat. Harju jaoks oli tegu teise järjestikuse ning hooaja viienda viigipunktiga, Viimsi kirjutas kahe võidu järel samuti tabelisse hooaja viienda viigi.

Mängu tipphetked:

Jako Kariste intervjuu:

Markus Allasti intervjuu:

Esiliiga 14. voor lõppes esmaspäeval, kell 19.00 alanud kohtumisega Sportland Arenal, kus läksid omavahel vastamisi JK Tallinna Kalev U21 ning JK Tabasalu. Mängu ainsa värava lõi 39. minutil Tomi Linde, kes kindlustas sellega külalismeeskonnale hooaja teise võidu. Tänavu vaid neljas mängus punkte kogunud Tabasalu on pooled punktid teeninud just mängudest Kalevi duubli vastu, sest hooaja esimene omavaheline kohtumine lõppes 3:3 viigiga. Kalevlased pidid leppima hooaja kaheksanda kaotusega. Tabasalu hoidis 1:0 võidumängus teist korda see hooaeg oma värava puhtana.

14. vooru järel püsib Esiliiga liidrikohal 32 punktiga endiselt Harju JK Laagri, nende lähim jälitaja FC Tallinn jääb aga kolme punkti kaugusele. Tartu JK Welco hoiab 25 punktiga kolmandat, Tallinna FC Flora U21 24 punktiga neljandat ning Viimsi JK 23 punktiga viiendat kohta. Kuuendal real on 20 silmaga Tallinna FCI Levadia U21 ja seitsmendal kohal jätkab 11 punktiga FC Elva. Tabelilõpp on tihe, sest kaheksas meeskond JK Tallinna Kalev U21 on kogunud üheksa silma, Paide Linnameeskond U21 on kaheksa punktiga üheksas ning kümnendal kohal paiknev JK Tabasalu jääb Paide duublist maha vaid ühe punktiga.

Karel Eerme üleminutite värav aitas Harju JK Laagril saada Viimsi JK vastu viigipunkt. Foto: Liisi Troska/Jalgpall.ee