18

04.2022

15:04

VIDEO│Iluväravaid pakkunud mängus alistas Sporting kindlalt Kalevi

Naiste Meistriliigas käisid nädalavahetusel väljakul kõik võistkonnad ning vooru keskses kohtumises teenis Saku Sporting võidu JK Tallinna Kalevi üle.

Mullused medalistid Saku Sporting ja Tallinna Kalev pidasid pühapäeval maha väravaterohke kohtumise, kui Sporting teenis koduväljakul 5:2 võidu. Mänguskoor avati 22. minutil, kui Riin Satsi saatis nurgalöögist tulnud palli peaga võrku. Eduseis suurenes vaid kolm minutit hiljem, kui jala sai valgeks Katriin Saulus. Enne avapoolaja lõppu õnnestus siiski Sandra Paulbergil kauni löögiga Kalevi kaotust vähendada. Tallinna naiskond tuli mängu tagasi 55. minutil, kui Emma Treibergi suurepärane kauglöök leidis üle Keiti Kruusmanni tee väravasse. Kaua see seis siiski tablool ei püsinud, sest 18 minuti jooksul sai Sportingu poolelt kübaratriki kirja Merily Toom. Esmalt näitas ta teravat jalga, kui jõudis esimesena väravavahist Birgit Rammost tagasipõrkunud pallini ja rammis selle võrku. Seejärel tuli tema arvele kaks kaunist tabamust standardolukordadest – tema antud nurgalöök lendas 70. minutil otse väravasse ning kümme minutit hiljem õnnestus karistuslöök keerutada müürist mööda etteposti. Nii Sportingu kui ka Kalevi jaoks oli tegemist hooaja esimese mänguga. Saku paikneb kolme punktiga tabelis teisel kohal, Kalev on praegu üks kolmest punktideta naiskonnast ja asub kuuendal tabelireal.

Laupäeval oli kõrgliigas kavas kolm kohtumist. Valitsev meister Tallinna FC Flora alistas 6:0 Tartu JK Tammeka. Esimene tabamus sündis juba neljandal minutil, kui täpne oli Kristina Teern. Avapoolajal sai näha veel kahte väravat, kui mõlemal korral tegi skoori Getter Saar. Teise poolaja alguses suurendas eduseisu Lisette Tammik, kelle madala löök leidis tee täpselt posti kõrvale. Mängu 62. minutil vormistas Saar oma kübaratriki ning lõppseisu tõi tabloole 68. minutil penaltist Mari Liis Lillemäe. Flora on täisedu ehk kuue punktiga tabelis liidrikohal, Tammeka on punktideta kaheksas.

Viljandi kunstmuruväljakul toimunud mängus alistas JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond 3:2 Pärnu JK Vapruse. Ühendnaiskond alustas kohtumist suurepäraselt, kui Teisi Toomsalu viis naiskonna juba avaminutil juhtima. Katarina Põlduri tabamus suurendas 32. minutil võistkonna edu. Veidi hiljem realiseeris Jane Mirjam Vapruse poolelt penalti ja vaheajapausile mindi ühendnaiskonna minimaalse paremusega. Kristina Bannikova viigistas 52. minutil seisu, kuid lõppsõna jäi ühendnaiskonnale, sest kümme minutit hiljem tegi skoori Anett Joandi, tuues sellega ka võidu. Ühendnaiskond on sarnaselt Sportingule kogunud kolm punkti ja asub tabelis kolmandal kohal. Vaprusel pole õnnestunud kahe mänguga punktiarvet avada ja sellega ollakse seitsmendad.

Vooru ainsa viigilise tulemuse said kirja Põlva FC Lootos ja JK Tabasalu. Liiga uustulija Tabasalu läks mängu juhtima 35. minutil, kui tabamuse autoriks oli Natali Sigijane. Koduväljakul mänginud Lootos jõudis viigini teisel poolajal, kui värava sai kirja Ave-Lii Laas ning 1:1 tulemusega kohtumine ka lõppes. Pärast esimest vooru jagavad Tabasalu ja Lootos ühe punktiga 4. – 5. kohta.