04

08.2021

13:37

VIDEO│Kalev alistas Esiliiga liidri Maardu

31. juulil ja 2. augustil mängiti Esiliigas 14. vooru kohtumisi. Võidupunkte kogusid Welco, Paide, Kalev ja Pärnu.

Vooru esimeses kohtumises teenis oma hooaja esimese võidu Tartu JK Welco, alistades FC Elva 3:0. Welco skoori avas 13. minutil Rain Näkk ning enne vaheaega tegi eduseisu kahekordseks Miikal Roos. Teise poolajal kolmandal minutil oli täpne Karl Joosep Mark, kes vormistas ühtlasi ka mängu lõppseisu. Kohtumise järel asub Welco tabelis 6 punktiga viimasel real, vahe eelviimasel kohal asuva Elvaga on 3 punkti.

Vooru ainus viik sündis Lilleküla harjutusväljakul, kus Tallinna FC Flora U21 ja FC Nõmme Unitedi kohtumine lõppes seisuga 2:2. Ander Ott Valge tabamused viisid Unitedi 18. minutiks 2:0 juhtima, 24. minutil avas Flora skoori Rocco Robert Shein ning vähendas kaotusseisu üheväravaliseks. 68. minutil teenis oma teise kollase kaardi Unitedi kapten Karl Gustav Kokka ning mõned minutid hiljem viis Flora ridadest Georg Vende kohtumise viigiseisu, rohkem väravaid mängu jooksul ei löödud. Meeskonnad paiknevad võrdsete punktidega liigatabelis teineteise järel: United viiendal, Flora kuuendal kohal.

Paide Linnameeskond U21 teenis Tallinna FCI Levadia U21 üle üleminutite väravast 3:2 võidu. Kohtumise alguses viisid Jaagup Luts ja Kevin Kauber Paide 17. minutiks 2:0 juhtima. Avapoolajal sai kohtumise esimese tabamuse kirja ka Levadia, kui täpne oli Nikita Grankin. Paide üheväravaline eduseis püsis 81. minutini, kui Artur Voilenko värav tõi tabloole viigiseisu. Paide eest vahetusest mängu sekkunud Rasmus Kallas lõi otsustava võiduvärava normaalaja teisel üleminutil. 31 punktiga jätkab Paide liigatabelis kolmandal kohal, neljandal kohal asuv Levadia jääb 13 punkti kaugusele.

Pärnu Jalgpalliklubi alistas võõrsil Tartu JK Tammeka U21 seisuga 3:1. Ka selles kohtumises osutus mängu esimene pool eriti väravaterohkeks: esmalt viisid Jevgeni Novikovi penalti ja Silard Simanisi värav Pärnu 2:0 juhtima, ent Tammeka poolelt tuli kiire vastus, kui täpne oli Carl Robert Mägimets. Pärnu kaheväravaline eduseis taastati 73. minutil, kui samal minutil mängu sekkunud Kristian Lenk lõi meeskonna kolmanda värava. Liigatabelis asuvad meeskonnad teineteise järel seitsmendal ja kaheksandal kohal, ent võiduga kasvatas Pärnu oma edu viiepunktiliseks.

Soccernet.ee otsemängus läksid vastamisi Esiliiga tipud Maardu Linnameeskond ja Tallinna JK Kalev, kus Kalev alistas liigatabeli liidri seisuga 2:1. Kalev asus kohtumist juhtima 24. minutil, kui Murad Velijevi söödu vormistas väravaks Reinhard Reimaa. Oma teise värava lõid Kalevi mehed 90. minutil, kui avavärava autori Reimaa söödu saatis vastase väravavõrku mõned minutid varem mängu sekkunud Markus Vaherna. Viiendal üleminutil leidis Maardu ründaja Vadim Aksjonov Kalevi kaitsjate vahelt löögikoha ning saatis palli tagumise posti kõrvale väravavõrku. Kohtumise järel on Maardu endiselt liigatabeli liider, ent vahe teisel kohal asuva Kaleviga kahanes ühepunktiliseks.