15

08.2022

12:50

VIDEO│Kalev pööras kaotusseisu võiduks ning kindlustas kohta esikolmikus

Nädalavahetusel peeti naiste Meistriliigas 15. vooru kohtumisi, kui punktilisa teenisid tabeli esimesed neli naiskonda. Kindlad võidud said kirja Tallinna Flora, Saku Sporting ja Tabasalu, vooru keskses kohtumises alistas Tallinna Kalev seisuga 5:3 Pärnu Vapruse.

Soccernet.ee otsepildis toimunud kohtumist alustas edukamalt kodunaiskond Vaprus, kes asus Oksana Kholodi tabamusest juhtima juba 35. sekundil. 9. mänguminutiks oli Vapruse eduseis kaheväravaline, kui Jane Mirjam pikendas küljesisseviske Gerli Israelile, kes lahendas olukorra kindlalt. Kolm minutit hiljem avas vasturünnakust Kalevi väravatearve ründaja Vanessa Grutop. Kuigi Israel taastas oma teise tabamusega kodunaiskonnale kaheväravalise edu, sai enne vaheajavile kõlamist taas jala valgeks ka Grutop. Üheväravalisse kaotusseisu jäänud Kalev leidis teisel kolmveerandtunnil uue hingamise: juba 48. minutil lõi viigivärava Kaili Pertel ning viis minutit hiljem viis naiskonna kapten Maria Orav Kalevi kohtumist juhtima. Mängu lõppseisu vormistas 88. minutil vaid minut varem vahetusest sekkunud Loore Lehtmets.

Võiduga kindlustas Kalev oma kohta tabeli esikolmikus, olles kogunud 28 punkti. Vaprus paigutub 16 punktiga viiendale reale.

Vooru kindlaima võidu teenis liigatabeli liider Tallinna FC Flora, kes alistas 5:0 JK Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskonna. Külalisnaiskonna viis 20. minutil juhtima Kristina Teern, avapoolajal sai jala valgeks ka Lisette Tammik ning vahetult enne vaheajavile kõlamist lõi Teern oma teise värava. Flora oli kahel korral täpne ka teisel poolajal, kui 5:0 eduseisu tõid tabloole Tammiku ja Getter Saare tabamused. Flora asub 45 punktiga kindlalt tabelis esikohal, ühendnaiskond on 15 vooruga kogunud 5 punkti ning paigutub eelviimasele reale.

Saku Sporting oli võõrsil 5:1 üle Tartu JK Tammekast. Sportingu skoori avas 19. minutil Berle Brant ning Kirke Kala 26. minuti tabamus tõi tabloole külaliste kaheväravalise edu. Poolajapausile siirduti 4:0 seisuga, kui täpsed olid ka Emma Treiberg ja Katriin Saulus. Kuigi teise kolmveerandtunni algul lõi Tammeka eest värava Aleksandra Orlova, jäi viimane sõna külalisnaiskonnale, kui 87. minutil sai jala taas valgeks Treiberg. Sporting hoiab 34 punktiga tabelis teist kohta, Tammeka paigutub 16 punktiga kuuendale tabelireale.

Võidurõõmu tundis ka tabeli neljas naiskond JK Tabasalu, kes sai kirja 4:1 võidu Põlva FC Lootose üle. Tabasalu asus kohtumist juhtima 32. minutil, kui täpne oli Sandra Pärn, ent kümme minutit hiljem värava löönud Kristin Kukli viis vaheajaks seisu 1:1 viiki. Teisel poolajal võttis kodunaiskond oma: Pärn viis 48. minutil Tabasalu taas juhtima ning Egle-Eliise Kure ja Anette Salei lõpuminutite tabamused tagasid naiskonnale 4:1 võidu. Tabasalu on 15 vooru järel kogunud 22 punkti, Lootos paigutub 3 punktiga viimasele reale.

Naiste Meistriliiga jätkub 20. ja 21. augustil, kui peetakse kolm 16. vooru kohtumist. Tammeka ja käimasoleval nädalal Meistrite liigas võistleva Flora vaheline 16. vooru kohtumine peeti juuli keskpaigas, kui tallinlased said kirja 5:1 võidu.