18

08.2022

21:35

VIDEO│Kalju alistas viimaste minutite penaltitest Levadia

Evald Tipneri karikavõistluste 1/16-finaalis teenis magusa võidu Nõmme Kalju FC, kui Alex Matthias Tamme kahe penalti toel alistati Tallinna FCI Levadia 2:0.

Viimati õnnestus Kaljul Tallinna FCI Levadiast üle olla 2020. aasta juunikus. Pärast seda oli nende saldoks Levadia vastu kaks viiki ja seitse kaotust. Tänane karikavõistluste kohtumine kulges tasavägiselt ning seis püsis väravateta normaalaja viimase minutini. Seejärel eksis määruste vastu Milan Mitrovic, kui tõmbas karistusala ääres maha Kaspar Pauri. Teine penalti sündis lisaminutitel, kui Levadia väravavaht Karl Andre Vallner niitis jalust Maksim Gussevi. Mõlemad löögid realiseeris Alex Matthias Tamm kindlalt.

Järgmises ringis ootab Kaljut ees vastasseis Tallinna FC Olympic Olybeti ja JK Tabasalu kohtumise võitjaga.

Tänases teises kohtumises alistas FC Tallinn koduväljakul 4:1 Tallinna FC Flora U21. FC Tallinna kõik tabamused sündisid avapoolajal, kui värava said kirja Mihhail Jakovlev, Mihhail Jumankin, Tihhon Šišov ja Maksim Kalimullin. Flora U21 jõudis sihile 82. minutil, kui skoori tegi Mait Eenmaa. Enamaks siiski jaksu ei jätkunud ja Flora duubel pudenes karikasarjast.

FC Tallinna vastane 1/8-finaalis tuleb paarist Tallinna FC Zenit - Viljandi JK Tulevik.