26

07.2022

14:44

VIDEO│Kuressaare alistas põnevas karikaheitluses Vapruse

Kuressaare ja Pärnu Vaprus pidasid Evald Tipneri karikavõistluste 1/32-finaalis maha tulise heitluse, kui võitja välja selgitamiseks läks vaja penaltiseeriat. Koduväljakul mänginud Kuressaare näitas kindlamat närvi ning liikus 4:3 võiduga edasi järgmisesse ringi.

Kohtumise avapoolaeg möödus väravateta ning esimesena nõelas Vaprus. Kuressaare väravas seisnud Magnus Karofeld tõrjus küll Enrico Veensalu kauglöögi, kuid esimesena jõudis jaole Reno Mark, kes palli võrku rammis. Vapruse edu püsis pikalt, kuid Kuressaare jõudis magusa viigini kohtumise lõpusekunditel. Sander Laht keerutas karistuslöögist palli ristnurka ja viis mängu lisaajale.

Lisaajale tuli suurema tuhinaga vastu Kuressaare, kui Vapruse päästis mitmel korral halvimast väravasuul seisnud Ott Nõmm. Sihile jõudis Kuressaare siiski 99. minutil, kui võrku sahistas Mattias Männilaan. Vaprus ei jätnud jonni ja neli minutit enne lisaaja lõppu tuli Kuressaare omaväravast tabloole viigiseis.

Penaltiseeria võidu tõi Kuressaarele Vapruse mängijate eksimus ja Magnus Karofeldi hea tõrje.