25

10.2022

11:07

VIDEO│Levadia U21 tõusis teiseks, Tulevik sai olulise punktilisa

Esiliiga 33. mänguvoorus õnnestus olulist punktilisa koguda mitmetel meeskondadel. Veenva võiduga tõusis Levadia U21 meeskond liigatabelis teisele kohale, Viljandi Tulevik tegi olulise sammu väljalangemistsoonist pääsemise suunas.

Vooru avamängus võõrustas Tallinna FCI Levadia U21 Maarjamäe kunstmuruväljakul Ida-Virumaa FC Alliance'i, kellele löödi kummalgi poolajal kaks väravat. Levadia duubelmeeskond asus mängu juhtima juba teisel minutil, kui täpne oli Artur Voilenko ning vaheajapausiks tõi kaheväravalise eduseisu tabloole Artjom Artjunin. Ka teisel poolajal jõuti kiiresti väravani, kui 56. minutil oli täpne Andres Järve ning 4:0 lõppseisu vormistas kohtumise lõpus Alex Dunitš.

Vooru eel kolmandal kohal paiknenud Levadia U21 tõusis nüüd liigatabelis teisele kohale, möödudes Tallinna FC Flora duubelmeeskonnast. Alliance asub tabelis kaheksandal kohal, mis tagab koha üleminekumängudele. Tabelis kõrgemale tõusta neil võimalik ei ole.

Kuigi liigatabeli liider Harju JK Laagri on tänavu FC Nõmme Unitedi vastu raskustes olnud, võeti sel korral veenev 5:1 võit. Mäng otsustati suuresti ära juba avapoolajal, kui 32. minutiks oli tänu Andre Järva, Jens Erik Nielseni ja Daniil Rudenko tabamustele meeskonna eduseis kolmeväravaline. 59. minutil lisas Nielsen oma teise tabamuse ning kuigi Nõmme Unitedil õnnestus 90. minutil tänu Tauri Hanverele üks tagasi lüüa, jäi viimane sõna Harju JK-le, kui üleminutitel sai jala valgeks Kirill Aleksandr Antonov.

67 punktiga jätkab Harju JK Laagri liigatabeli tipus, lähimat jälitajat edestatakse viie punktiga. Nõmme United hoiab 51 punktiga seitsmendat kohta, kusjuures kuues meeskond jääb vaid ühe punkti kaugusele.

Liigatabeli punaste laternate vahelises lahingus jäi peale Viljandi JK Tulevik, kes alistas Pärnu Jalgpalliklubi võõrsil seisuga 3:1. Mängu asus seejuures esmalt juhtima kodumeeskond, kui 11. minutil oli täpne Tanel Melts. Tuleviku poolelt vastas sellele 35. minutil Andre Varusk. 1:1 viigiseis püsis tablool pikalt, kuniks Tulevik lõpuminutitel ohjad endi kätte haaras: 87. minutil viis meeskonna juhtima Rome Veske ning lõppseisu vormistas üleminutitel Sander Liir.

Võidu järel jätkab Viljandi Tulevik 23 punktiga küll üheksandal kohal, mis tähendaks Esiliiga B-sse langemist, ent kolm vooru enne hooaja lõppu on vahe kaheksanda kohaga ühepunktiline. Pärnu JK asub 20 punktiga viimasel real.

Vooru ainus viik sündis Tallinnas, kui Tallinna FC Flora U21 ja Paide Linnameeskond U21 vaheline vastasseis lõppes skooriga 1:1. Kohtumise mõlemad väravad sündisid avapoolajal: kodumeeskonna viis 10. minutil juhtima Rico Randväli, viigiseisu tõi pea veerand tundi hiljem Paide poolelt tabloole Bubacarr Tambedou. Kummalgi meeskonnad rohkem väravaid lüüa ei õnnestunud ning punktid läksid omavahel jagamisele.

Viigi tulemusena langes Flora duubelmeeskond liigatabelis kolmandale kohale, kusjuures vahe teisel kohal asuva Levadia U21-ga on ühepunktiline. Paide U21 asub 52 punktiga kuuendal real.

Vooru Soccernet TV otsemängus läksid vastamisi tabelinaabrid Viimsi JK ja FC Elva. Kuigi hooaja esimeses omavahelises vastasseisus sai Viimsi kirja ülikindla võidu, on ülejäänud kahes kohtumises napilt peale jäänud Elva. Ka sel korral asus kohtumist esmalt juhtima Elva, kui täpne oli Kristo Kolesnitšenko, ent peagi läks Viimsi oma teed. Vaheajapausiks tagasid meeskonnale üheväravalise eduseisu Ken-Marten Tammeveski ja Karl Erich Kaljuvere ning teisel poolajal kasvatasid edu Janar Toomet ja Kaljuvere teine tabamus, teheks mängu lõppseisuks 4:1.

Kuigi mängu järel jätkab Elva neljandal ja Viimsi viiendal kohal, on viimase võidu järel vahe tabelis viiepunktiline.