26

07.2021

15:45

VIDEO│Lootos alistas ühendnaiskonna ja tõusis viiendaks

Nädalavahetusel peeti naiste Meistriliigas 12. vooru kohtumisi ning võidupunktid said tabelisse kirja FC Flora, Tallinna Kalev ja Saku Sporting. Soccernet.ee otseülekandes näidatud vastasseisus alistas Põlva Lootos 3:1 Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskonna.

Viljandi linnastaadionil peetud mängus asus Lootos juhtima 12. minutil, kui Ave-Lii Laas tegi skoori otse karistuslöögist. Viigiseis tuli tabloole 21. minutil, kui Teisi Toomsalu lõi postipõrkega palli väravasse. Avapoolaja lõpus suutis Kärt Hüdsi Lootose taas juhtima viia, kui lahendas oskuslikult üks ühele olukorra. Teise poolaja alguses vormistas hilisema lõppseisu Kristin Kukli, saates palli ristnurka. Tänu võidule möödus Põlva liigatabelis ühendnaiskonnast ja hoiab 13 punktiga viiendat kohta. Ühendnaiskond on 12 punktiga vahetult nende selja taga.

FC Flora teenis koduväljakul kindla 6:0 võidu Tartu Tammeka üle, kui mõlemal poolajal saadi kirja kolm väravat. Skoori avas kuuendal minutil Anastasia Dodeltseva ning avapoolajal said jala valgeks ka Getter Saar ja Kristina Teern. Teise kolmveerandtunni jooksul lisasid ühe värava Siret Räämet, Mari Liis Lillemäe ja Jessika Uleksin. Flora on 12 vooruga kogunud 34 punkti ja hoiab esikohta, Tammeka paikneb seitsme punktiga seitsmendal tabelireal.

Saku Sporting ja Pärnu Vaprus pidasid Rannastaadionil maha põneva kohtumise. Mängu esimene värav sündis 28. minutil, kui skoori avas Lisandra Rannasto. Vahetult enne avapoolaja lõppu viigistas Marve Bessmertnõi seisu. Teise poolaja alguses taastas Katriin Saulus Saku eduseisu ning kuus minutit hiljem lõi ta ka Sportingu kolmanda värava. Normaalaja viimasel minutil suutis Anastasija Shcherbachenia kirja saada tabamuse Vapruse eest, kuid Sporting hoidis siiski oma edust kinni ja teenis 3:2 võidu. Saku on 30 punktiga teisel positsioonil, Vaprus on neljandana kogunud 19 punkti.

Pärast mängu teatas Vaprus oma Facebooki lehel, et Shcherbachenia lõpetab oma karjääri, viidates vanale põlvevigastusele. Viimased kolm hooaega Vaprust esindanud 31-aastane valgevenelanna kuulus varasemalt Pärnu JK naiskonna ridadesse ning võitis koos nendega kaks meistritiitlit ja tuli korra ka karikavõitjaks.

Vooru väravaterohkeim kohtumine toimus Tallinnas, kui koduväljakul mänginud Kalev alistas lausa 14:1 Lasnamäe Ajaxi. Mängu resultatiivseim oli kuue tabamusega Emma Treiberg, neli väravat lisas Ljubov Maksimova ning korra said jala valgeks Evelyn Šilina ja Anett Kadastu. Üks tabamustest läks kirja Ajaxi omaväravana. Kalev hoiab 27 punktiga kolmandat kohta, Ajax ei ole senini punkte kirja saanud.