21

08.2022

19:26

VIDEO│Lootos sai koduväljakul kirja hooaja esimese võidu

Naiste Meistriliigas peeti nädalavahetusel 16. vooru kohtumisi, kui liigatabelisse teenisid punktilisa Saku Sporting, JK Tallinna Kalev ja Põlva FC Lootos.

Põlva Lootos võõrustas oma lähimat rivaali Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskonda ning sai kirja hooaja esimese võidu, kui vastased alistati 1:0. Kohtumise ainsa värava lõi 56. minutil  Tänu võidule tõusis Lootos tabelis ühendnaiskonnast mööda ja kerkis viimaselt kohalt seitsmendaks.

Liigatabelis teisel kohal paiknev Saku Sporting pidas koduväljakul põneva kohtumise Pärnu Vaprusega. Külalisnaiskond Vaprus läks mängu juhtima avapoolaja lisaminutitel, kui tabamuse sai kirja Kristina Bannikova. Vapruse edu püsis teisel poolajal siiski vaid lühikest aega, kui 50. minutil tegi skoori suvises üleminekuaknas Tallinna Kalevist Sportingusse liikunud Emma Treiberg. Mängu otsustav tabamus sündis 66. minutil, kui Treiberg lõi enda ja naiskonna teise värava, tehes seisuks 2:1. Tänu võidule vähendas Sporting tabelis vahet liidriga, kui Tallinna FC Florast jäädakse maha kaheksa punktiga. Vaprus jätkab 16 punktiga kuuel kohal.

Tallinna Kalev kindlustas kolmandat kohta, kui suutis Sportland Arenal alistada oma lähima jälitaja JK Tabasalu 3:1. Anne-Grethe Pajuviidik avas Tabasalu poolelt mänguskoori, kui viis oma naiskonna 21. minutil juhtima. Kalevil õnnestus viigini jõuda kõigest seitse minutit hiljem, kui täpne oli Marie Heleen Lisette Kikkas. Vaheajapausile siirdus Kalev juba eduseisus, sest jala sai valgeks ka Vanessa Grutop. Lõppseisu vormistas 81. minutil Kadri-Ann Valgeväli, tuues võidupunktid Kalevile. Tabelis hoiab Kalev 31 punktiga kolmandat kohta, Tabasalu jääb neist üheksa punkti kaugusele.

Tallinna FC Flora ja Tartu JK Tammeka pidasid oma 16. vooru kohtumise juba 19. juulil, kui Flora võttis 5:1 võidu.