18

11.2021

15:43

VIDEO│Maardu ja Kalev selgitavad Esiliiga võitja viimases voorus

Eile, 17. novembril mängiti Esiliigas hooaja eelviimase vooru kohtumised. Kindlad võidud teenisid tiitlipretendendid Maardu ja Kalev, punktilisa said kirja ka Levadia, Tammeka ja Pärnu.

29. voorus läksid vastamisi liigasse püsimajäämise nimel heitlevad Tartu JK Tammeka U21 ja Pärnu Jalgpalliklubi, kes leppisid 1:1 viiki. Mõlemad väravad sündisid avapoolajal. Tammeka asus kohtumist 9. minutil Tanel Tammiku tabamusest juhtima ning Pärnu jõudis sihini avapoolaja viimasel minutil, kui täpne oli Vitaliy Kudryk. Viimase vooru eel on liiga üheksandal Tammekal 24 ja kaheksandal Pärnul 26 punkti, mis tähendab, et nädalavahetusel selgub, kumb meeskondadest mängib üleminekumänge ja kumb alustab hooaega Esiliiga B-s.

JK Tallinna Kalev näitas head minekut Paide Linnameeskond U21 vastu, kes alistati seisuga 4:0. Tallinlased asusid mängu kiiresti juhtima, kui 3. minutil kasutas Ats Purje ära Paide kaitsjate ja puuriluku vahel tekkinud segaduse ning saatis palli karistusala lähistelt võrku. Eduseisu kahekordistas teise poolaja 30. sekundil Abdullahi Alfa ning kolmanda tabamuse sai kontrarünnaku järel kirja Murad Velijev. Avavärava autor Purje vormistas kohtumise lõppseisu 82. minutil. 70 punktiga paigutub Kalev liigatabelis 2. kohale ning jääb kahe punktiga maha liidrist Maardust, mis tähendab, et Esiliiga võitja selgitatakse viimase vooru omavahelises vastasseisus. Paide saab olenemata viimase kohtumise seisust kaela pronksmedalid.

4:0 võidu sai kirja ka teine tiitlipretendent Maardu Linnameeskond, kes alistas FC Nõmme Unitedi. Vaheajale mindi väravateta viigiga, ent teisel poolajal jõudis Maardu vähem kui 20 minutiga väravani neljal korral. Avavärav sündis 66. minutil, kui Erik Grigorjev toimetas palli üle Unitedi kaitseliini Roman Sobtšenkole, kes lahendas külmanärviliselt. Kolm minutit hiljem tõi kahekordse eduseisu tabloole Vladislav Ogorodnik ning kolmanda väravani jõudis meeskond omakorda neli minutit hiljem, kui nurgalöögi järel toimetas palli peaga võrku kapten Ilja Zelentsov. Mängu lõppseisu vormistas 85. minutil otse karistuslöögist Dmitri Kruglov. Maardu Linnameeskond on 72 punktiga Esiliiga liider, Nõmme United paigutub neljandale tabelireale.

Vooru neljandas kohtumises teenis Tallinna FCI Levadia U21 2:0 võidu Tartu JK Welco üle. Ka selles kohtumises kulges avapoolaeg väravateta ning mängu otsustas Levadia teise poolajal tabamustest, kui kahel korral oli täpne Igor Sokolov. Levadia jaoks on selle hooaja seitsmes koht juba kindel ning saatus on selge ka viimasel kohal asuva Welco jaoks, kes langeb tulevaks hooajaks Esiliiga B-sse.

Esiliiga hooaja viimased kohtumised mängitakse sel nädalavahetusel ning pühapäevasest Maardu Linnameeskond – JK Tallinna Kalev kohtumisest selgub, kes teenib järgmiseks hooajaks otsepääsme Premium Liigasse.

Esiliiga 30. vooru kohtumised:

20. november kell 13.00: Pärnu Jalgpalliklubi – Tallinna FCI Levadia U21, Pärnu kunstmurustaadion
20. november kell 13.00: Tartu JK Tammeka U21 – Tartu JK Welco, Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljak
20. november kell 13.00: Paide Linnameeskond U21 – FC Nõmme United, Paide kunstmuruväljak
21. november kell 18.00: Maardu Linnameeskond – JK Tallinna Kalev, Maardu kunstmuruväljak. Otsepilt: Soccernet.ee.