04

10.2021

14:15

VIDEO│Saku Sporting teenis Meistriliigas kümnenda järjestikuse võidu

Naiste Meistriliigas peeti nädalavahetusel kolm 21. vooru kohtumist, kus olid võidukad Põlva Lootos, Pärnu Vaprus ja Saku Sporting.

Sporting teenis Meistriliigas kümnenda järjestikuse võidu, kui koduväljakul alistati Kalev kindlalt 4:1. Saku otsustas mängu saatuse kiirelt, kui juba 19. minutiks oli seis 3:0. Kodunaiskonna poolelt said jala valgeks Katriin Saulus, Grete Daut ja Merily Toom. Kohtumise lõpuminutitel suurendas Sportingu eduseisu 16-aastane Eliise Gertrud Põlluvee. Kalevi auvärava autoriks oli mängu üleminutitel Emma Treiberg, kes tänu sellele tabamusele tõusis väravaküttide edetabelis 22 väravaga esikohale. Sporting tõusis tänu võidule tabelis liidriks, kui ühe enam peetud kohtumise juures edestatakse FC Florat kahe punktiga. Kalev on endale kindlustanud kolmanda koha, kui praeguse seisuga on kogutud 42 punkti.

Lõuna-Eesti vastasseisus alistas Põlva Lootos 5:2 Tartu Tammeka. Avapoolaeg lõppes viigilise seisuga, kui Kärt Hüdsi viis Põlva 28. minutil juhtima ja Anna-Martha Reino realiseeris 39. minutil Tammeka poolelt penalti. Teisel poolajal õnnestus Lootosel lüüa neli väravat, kui kahel korral oli täpne Ave-Lii Laas ning korra Ita Lillo ja Kristin Kukli. Tammeka suurendas teisel kolmveerandtunnil oma väravatearvet ühe võrra, kui tabamuse sai kirja Hanna Haljasorg. Liigatabelis hoiab Põlva 25 punktiga viiendat kohta, Tammekal on seitsmendana kirjas 17 punkti.

Pärnu Vaprus purustas Lasnamäe Ajaxi 8:0. Mängu resultatiivseim oli nelja väravaga Kristina Bannikova. Ühe tabamuse lisasid Marve Bessmertnõi, Laura Voll ja Galina Kuusik. Üks väravatest läks kirja Ajaxi omaväravana. Vaprus on tabelisse kogunud 31 punkti, mis annab neljanda koha, Ajaxil on seniste kohtumistega kirjas üks punkt.

21. vooru lõpetab kohtumine teisipäeval, 5. oktoobril, kui Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond võõrustab kell 20.00 Tallinna FC Florat.

Pärast 21. vooru toimub liigatabeli poolitamine, kui omavahel peavad ühe ringi tabeli neli esimest: Saku Sporting, Tallinna Flora, Tallinna Kalev, Pärnu Vaprus ja neli alumist naiskonda: Põlva Lootos, Tulevik ja Suure-Jaani, Tartu Tammeka ning Lasnamäe Ajax.