17

10.2022

14:10

VIDEO│Sporting alistas kindlalt Tabasalu, Lootos jõudis üleminekumängudele

Pühapäeval peeti naiste Meistriliigas kaks kohtumist, kui Saku Sporting näitas koduväljakul head minekut ning Põlva Lootos kindlustas koha üleminekumängudel.

Eelmises voorus hõbemedalid kindlustanud Sporting ei teinud vastastele mingit hinnaalandust, kui Tabasalu alistati kindlalt 4:0. Avapoolajal sündis vaid üks tabamus, kui 33. minutil viis Emma Treiberg Saku naiskonna juhtima. Koduvõistkonna minimaalse paremusega avapoolaeg ka lõppes, kuid teise kolmveerandtunni jooksul tegi Sporting siiski jõuvahekorra selgeks, kui skoori tegid Kairi Himanen ja Treiberg lisas veel ühe värava. Lisaks läks kirja ka Tabasalu omavärav. Treiberg tõusis tabamuste toel väravaküttide edetabelis 34 väravaga esikohale, edestades Lisette Tammikut ühe tabamusega.

Põlva Lootos sai võõrsil kirja väärtuslikud võidupunktid, kui Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond alistati 1:0. Mängu ainuke värav sündis 71. minutil, kui jala sai valgeks 17-aastane Isabel Huma. Tänu võidule kasvatas Lootos oma edu ühendnaiskonna ees kuuepunktiliseks, mis tähendab, et kaks mängu enne hooaja lõppu pole võimalik ühendnaiskonnal enam viimasest kohast kõrgemale tõusta. Ühtlasi tähendab see nende jaoks liigast välja langemist. Lootos tagas endale koha novembris toimuvatel üleminekumängudel.

Täna, 17. oktoobril ootab ees üks kohtumine, kui Tallinna FC Flora naiskond võõrustab kell 19.00 Sportland Arenal JK Tallinna Kalevit. Mängu otsepilti näeb Flora YouTube’i kanalil. Teisipäeval lähevad Pärnu Rehepapi kunstmuruväljakul kell 19.00 vastamisi Pärnu JK Vaprus ja Tartu JK Tammeka.