13

09.2021

12:27

VIDEO│Sporting alistas ühendnaiskonna ja pikendas võiduseeriat

Nädalavahetusel peeti naiste Meistriliigas 19. vooru kohtumisi, kui laupäeval olid võidukad FC Flora, Pärnu Vaprus ja Põlva Lootos. Pühapäeval alistas Sporting ühendnaiskonna ja sai kirja oma kaheksanda järjestikuse võidu.

Viljandi linnastaadionil peetud kohtumises haaras Sporting juhtohjad 28. minutil, kui Lisandra Rannasto saatis löögi lati alla. Paar minutit hiljem suurendas Grete Daut sarnasest olukorrast Saku naiskonna eduseisu. Ühendnaiskonnal õnnestus minut enne kohtumise normaalaja lõppu üks värav tagasi lüüa, kui täpne oli Anna-Liisa Joandi, ent minut hiljem oli teisel pool täpne Ulrika Tülp, vormistades Sportingule 3:1 võidu. Tabelis püsib Sporting liidri Flora kannul, kellest jäädakse maha ühe punktiga. Ühendnaiskond hoiab 18 punktiga kuuendat kohta.

FC Flora purustas võõrsil tabeli punase laterna Lasnamäe Ajaxi 11:0. Kohtumise resultatiivseim oli nelja väravaga Lisette Tammik. Kübaratriki sai kirja Kristina Teern. Kahel korral oli täpne Mari Liis Lillemäe ning ühe tabamuse lisasid Kethy Õunpuu ja oma esimese Meistriliiga värava löönud 15-aastane Karola Purgats. Flora asub 52 punktiga esikohal, Ajaxil on 19 vooruga kirjas üks punkt.

Põlva Lootos valmistas koduväljakul väiksemat sorti üllatuse, kui Tallinna Kalev alistati 3:2. Kalev läks 19. minutil Emma Treibergi väravast kohtumist juhtima ning selle seisuga lõppes ka avapoolaeg. Lootos alustas teist kolmveerandtundi aktiivsemalt ning 50. minutil viigistas Ave-Lii Laas seisu. Kolm minutit hiljem asus Lootos Kärt Hüdsi väravast juhtima ning 61. minutil realiseeris Laas penalti. Treiberg vähendas 83. minutil küll Kalevi kaotusseisu, kuid lõpuvile kõlades olid tablool Põlva võidunumbrid. Kalev on kindlalt kolmandal tabelireal 39 punktiga. Lootos hoiab 22 punktiga neljandat kohta.

Pärnu Vaprus võitis koduväljakul tulemusega 3:1 Tartu Tammekat. Vaprus jäi 18. minutil kaotusseisu, kui Reti Mänd sai Tammeka eest jala valgeks. Avapoolaeg lõppes siiski viigiseisul, sest 27. minutil oli resultatiivne Kristina Bannikova. Vapruse eduseis suurenes 79. minutil tänu Bannikova realiseeritud penaltile. Mängu lõppseis vormistati üleminutitel, kui täpne oli Elizaveta Rutkovskaja. Vaprusel on neljandal kohal 28 punkti, Tammeka paikneb 14 punktiga seitsmendal positsioonil.