25

02.2022

22:13

VIDEO│Superkarika tõstis pea kohale Levadia

Täna, 25. veebruaril sai avapaugu kodune klubijalgpallihooaeg, kui Superkarikafinaalis läksid vastamisi möödunud hooaja kaks parimat Tallinna FCI Levadia ja Tallinna FC Flora. Pingelise penaltiseeria järel teenis võidu Levadia.

Kohtumise avapoolajal oli ründavam meeskond Flora, kellel tekkis mitmeid häid võimalusi juhtvärava löömiseks, ent Levadia kaitsjad ja puurilukk hoidsid seljataguse puhtana ning väravavõrku pall ei jõudnud.

Ka teist poolaega alustas paremini Flora, ent valitseva meistri väravat nõelata ei suudetud. Kohtumise ärevaimad hetked leidsid aset normaalaja viimastel minutitel ning üks parimatest tekkis Robert Kirsil, ent Levadia ründaja jalast lendas pall selgelt üle värava. Peakohtunik Kristo Külljastineni vile järel oli seis tablool endiselt 0:0 ning kuna Superkarikafinaalis lisaaega ei mängita, kulmineerus tuline finaalkohtumine penaltitega. Penaltiseeria 4:2 võitnud Levadia kangelasteks kujunesid puuriukk Karl Andre Vallner, kes tõrjus kaks Flora penaltit, ning Zakaria Beglarishvili, kes saatis kindlalt võrku otsustava 11-meetri löögi, mis tähendas omakorda Levadiale ajaloo kaheksandat Superkarika võitu.

Premium liiga hooaja esimene voor toimub 1. märtsil, kui kell 18.00 lähevad Sportland Arenal vastamisi Tallinna FCI Levadia ja JK Tallinna Kalev ning kell 20.00 Pärnu Rehepapi kunstmuruväljakul Pärnu JK Vaprus ja Paide Linnameeskond. Sel pühapäeval, 27. veebruaril kell 19.00 läheb Soccernet.ee vahendusel eetrisse ka Premium liiga hooaja avasaade.