24

04.2023

10:12

VIDEO│Tabasalu alistas Kalevi, Flora haaras tabeli juhtohjad

Nädalavahetusel peeti naiste Meistriliigas kolmanda vooru kohtumisi, mille käigus vahetus tabeliliider – liigatabelit juhib nüüd Tallinna FC Flora. Lisaks alistas JK Tabasalu selles voorus oma mulluse suurima konkurendi JK Tallinna Kalevi.

Reedel, 21. aprillil võõrustas toona veel tabeliliidri rollis olnud JK Tabasalu koduväljakul JK Tallinna Kalevit ja teenis kaaluka võidu. Esimese poolaja ja kohtumise ainsa värava sai Tabasalu kirja 40. minutil, kui pall jõudis võrku Kalevi kaitsja Johanna Marie Linki jalast. Võistluslikul teisel poolajal väravaid ei sündinud ja nii sai 1:0 võidu kirja Tabasalu. Kolm vooru täiseduga läbinud Tabasalu on liigatabelis nüüd teisel kohal, tabeliliidrist Florast lahutab neid väravate vahe. Kalev on kahe võidu ja ühe kaotusega neljandal kohal.

Laupäeval, 22. aprillil pidi Põlva FC Lootos tunnistama koduväljakul Tallinna FC Flora 8:0 paremust. Väravaterohke kohtumise esimene poolaeg kujunes Flora jaoks eriti resultatiivseks, kui sihini jõuti lausa seitsmel korral. Teisel poolajal lisas Flora võiduarvele veel ühe tabamuse ja nii sõideti vastaste juurest koju 8:0 võiduga. Flora on kolm vooru läbinud täiseduga ja tänu rohkelt löödud väravatele tõusis Flora liigatabeli liidriks. Lootosel on Meistriliiga ainsa naiskonnana veel punktiarve avamata, mistõttu leiab nad tabelist kaheksandalt kohalt.

Laupäeval sai taas võidurõõmu maitsta ka Saku Sporting, kes alistas tulemusega 2:0 Tartu JK Tammeka. Kohtumise avapoolajal väravaid ei sündinud, otsivalt möödus ka teine poolaeg. Väravate realiseerimiseni jõuti alles teise poolaja lõpus, kui Sporting 79. minutil Kristina Bannikova tabamusest juhtima läks. Vastasseisu teise värava lõi Sportingu eest 85. minutil Katriin Saulus. Sporting on kolme vooruga teeninud kaks võitu ja ühe kaotuse ning hoiab liigatabelis kolmandat kohta. Tammeka on võidukas olnud ühel korral ja vastu on tulnud võtta kaks kaotust, mis paigutab naiskonna viiendale kohale.

Pühapäeval, 23. aprillil toimunud Pärnu JK Vaprus ja Viljandi JK Tulevik ühendnaiskonna ja Viimsi JK vastasseisus avasid mõlemad siiani Meistriliigas punktita olnud naiskonnad skoori, kui mängiti 2:2 viiki. Tasavägist vastasseisu asus viiendal minutil Jane Mirjami tabamusest juhtima ühendnaiskond. Viimsi viigistas 16. minutil Liis Helli väravast. Ühendnaiskond läks 31. minutil taas juhtima, kui penalti realiseeris edukalt Jane Mirjam. Vaheajale mindi ühendnaiskonna 2:1 eduseisus. Alates 56. minutist oli mäng aga taas viigis, kui tabamus sündis ühendnaiskonna omaväravana. Pärast kolme vooru on mõlemad naiskonnad teeninud kaks kaotust ja ühe viigi – Viimsi on liigatabelis kuuendal kohal, ühendnaiskond seitsmendal.