13

06.2022

12:37

VIDEO│Tabasalu alistas Lootose, esikolmiku naiskonnad leppisid viiki

Nädalavahetusel peeti naiste Meistriliigas üheksanda vooru kohtumisi. Tabasalu teenis koduväljakul kindla võidu Põlva Lootose üle, Tallinna Kalev ja Saku Sporting viigistasid. Võidu said kirja Flora ja Vaprus.

JK Tabasalu sai kirja oma hooaja kolmanda võidu, kui tänu tugevale esimesele poolajale alistati koduväljakul 4:1 Põlva Lootos. Mängu skoor avati juba viiendal minutil, kui Anne-Grethe Pajuviidik realiseeris värava ees hea söödu. Veidi enne pooltunni täitumist suurendas eduseisu Anette Salei, kui kasutas ära väravavahi eksimuse. Avapoolajal oli Tabasalu poolelt veel täpne Carmel Sööt ning üks tabamustest läks kirja Lootose omaväravana. Teise kolmveerandtunni jooksul õnnestus Põlval lüüa ka oma auvärav, kui täpne oli Kärt Hüdsi. Tabasalu on seni pidanud kaheksa kohtumist ning 10 punktiga hoitakse viiendat kohta. Põlval on seniste mängudega kirjas kolm viigipunkti ja sellega paiknetakse kaheksandal tabelireal.

Esikolmikusse kuuluvate Saku Sportingu ja Tallinna Kalevi vastasseis lõppes 1:1 viigiga. Sportland Arenal toimunud mängu esimene tabamus sündis 42. minutil, kui Kalevi poolelt tegi skoori Sandra Paulberg. Seis püsis Kalevi kasuks kuni 87. minutini, kui Katriin Saulus realiseeris Sportingu poolelt penalti. Liigatabelis hoiab Saku naiskond 22 punktiga teist kohta, Kalev jääb neist kuue punkti kaugusele.

Tabeliliider Tallinna FC Flora teenis Tartus suureskoorilise võidu, kui JK Tammeka alistati 8:0. Avapoolajal saadi kirja kolm vastuseta väravat, kui täpsed olid Mari Liis Lillemäe, Getter Saar ja Kelly Rosen. Teisel kolmveerandtunnil oli korra veel resultatiivne Saar, kaks tabamust läksid Lisette Tammiku arvele ning jala said valgeks ka Anastasia Ivanova ja Jaanika Volkov. Floral on selja taga kaheksa kohtumist ning 24 punktiga ollakse tabelis esikohal. Tammekal on üheksa mänguga kogunenud seitse punkti ja see annab kuuenda koha.

Pärnu Vaprus ning Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond pidasid põneva kohtumise, kui Vaprus sai koduväljakul kirja 4:3 võidu. Mängu avapoolaeg püsis pikalt väravateta, kui esimesena tegi 40. minutil skoori Kristina Bannikova, viies Vapruse juhtima. Kolm minutit hiljem oli seis jälle viigis, kui jala sai valgeks Katarina Põldur. Teist poolaega alustas tugevamalt jällegi Vaprus, kui Bannikova ja Laura Usta tabamused viisid nad 64. minutiks 3:1 ette. Ühendnaiskond ennast sellest heidutada ei lasknud ning Anna-Liisa Joandi ja Raheli Jürgensoni väravad tegid 87. minutiks seisu viigiliseks. Lõppsõna jäi siiski kodunaiskonnale, kui Oksana Kholodi 90. minuti värav tõi magusad võidupunktid Vaprusele. Pärnu naiskond on 13 punktiga neljandal tabelireal, ühendnaiskond on viie punktiga seitsmendal positsioonil.