08

08.2022

10:59

VIDEO│Tabasalu alistas tabelinaabrite heitluses kindlalt Vapruse

Nädalavahetusel peeti naiste Meistriliigas 14. vooru kohtumisi, kui võidukad olid Saku Sporting ja Tartu Tammeka. Tabelinaabrite vastasseisus teenis Tabasalu 5:0 võidu Pärnu Vapruse üle.

Enne kohtumist võrdsete punktide peal olnud naiskonnad läksid vastamisi Tabasalu Arenal. Paremat minekut näitas koduvõistkond, sest juba avapoolaja lõpuks juhiti mängu kolme väravaga, kui täpsed olid Sandra Pärn, Marta Liisa Staalfeldt ja Heidi Melis. Teisel poolajal sündisid tabamused viimase kümne minuti jooksul, kui kahel korral oli resultatiivne vahetusest sekkunud Anne-Grethe Pajuviidik. Tänu võidule möödus Tabasalu liigatabelis Vaprusest ja tõusis 19 punktiga neljandaks. Pärnu naiskond on 16 punktiga kuuendal kohal.

Tabelis teisel kohal paiknev Saku Sporting oli koduväljakul kindlalt 8:0 parem Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskonnast. Esimesel poolajal oli Sporting täpne viiel korral ning teise poolajaga lisati veel kolm tabamust. Kaks väravat sai oma nimele Katriin Saulus, ühe korra olid täpsed Riin Satsi, Lisandra Rannasto, Ruth Hansar, Kairi Himanen, Hanna-Lisa Kuslap ning üks tabamus läks kirja ühendnaiskonna omaväravana. Sporting on 13 mänguga kogunud 31 punkti ning ühe kohtumise enam pidanud Florast jäädakse maha 11 punktiga. Ühendnaiskond paikneb viie punktiga seitsmendal positsioonil.

Tartu Tammeka teenis tabelisse väärtuslikku punktilisa, kui võõrsil alistati kolmandal kohal paiknev Tallinna Kalev 3:0. Viimati õnnestus Tammekal pealinnaklubi alistada 2019. aastal. Sportland Arenal peetud mängus sündisid kõik väravad juba avapoolajal, kui Aleksandra Orlova viis Tammeka 18. minutil juhtima ning kaheksa minuti sees suurendasid skoori Eva-Maria Niit ja Renste-Ly Mehevets. Võidu abil kerkis Tammeka viiendaks, kui samadel punktidel olevat Vaprust edestatakse tänu väravate vahele. Kalev jätkab 22 punktiga kolmandal tabelireal.

Põlva FC Lootos ja Tallinna FC Flora peavad oma 14. vooru mängu 14. septembril.