30

05.2022

14:48

VIDEO│Tammeka alistas Lootose, võidu said kirja ka Flora, Sporting ja Kalev

Naiste Meistriliiga avaringi viimastes mängudes said võidu kirja FC Flora, Saku Sporting, Tallinna Kalev ning Soccernet.ee kohtumises alistas Tartu Tammeka võõrsil Põlva Lootose.

Lootospargis toimunud Lõuna-Eesti derbis lõppes avapoolaeg väravateta viigiga. Teise poolaja alguses viis Anna Maria Mets Tammeka juhtima, kui realiseeris osavalt Marie Kiiviti tsenderduse. Külaliste eduseis suurenes 19 minutit hiljem, kui penaltipunktilt oli täpne Anna-Martha Reino. Lõpuvile kõlades oli tablool Tartu naiskonna 2:0 edu. Tammeka jaoks oli tegemist hooaja teise võiduga. Seitsme punktiga ollakse tabelis kuuendal kohal, kui eespool paiknevatel Tabasalul ja Vaprusel on samuti seitse punkti. Lootos on avaringi lõpuks kirja saanud kaks punkti ja sellega paiknetakse kaheksandal positsioonil.

Tabeliliider FC Flora sai kirja hooaja suurima võidu, kui koduväljakul alistati 13:0 Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond. Kübaratriki said kirja Jaanika Volkov, Lisette Tammik ja Mari Liis Lillemäe. Ühe värava lisasid Siret Räämet ja Getter Saar ning vahetusest sekkunud Kristina Teern ja Viktoria Toding. Flora on seitsme mängu järel täiseduga tabelis esikohal, ühendnaiskond on nelja punktiga seitsmendal real.

Tabelis teist kohta hoidev Saku Sporting näitas koduväljakul kindlat minekut, kui Pärnu Vapruse vastu teeniti 3:0 võit. Skoor avati 22. minutil, kui täpne oli Katriin Saulus. Avapoolaja lõpus sai jala valgeks Merily Toom ning lõpptulemuse tõi 87. minutil tabloole Riin Satsi. Sporting on seitsme vooruga kogunud 18 punkti ja liidrist Florast jäädakse maha kolme punktiga. Vaprus hoiab seitsme punktiga neljandat positsiooni.

Vooru tasavägiseim kohtumine toimus Sportland Arenal, kui Tallinna Kalev alistas 1:0 Tabasalu naiskonna. Mängu ainus värav sündis 60. minutil, kui Emma Treiberg pääses kaitseliini selja taha ja tema löök leidis tagumise posti kaudu tee väravasse. Kalev on liigatabelis 15 punktiga kolmandal kohal, Tabasalu paikneb seitsme punktiga viiendal positsioonil.