06

09.2021

11:40

VIDEO│Tammeka alistas „Roosal jalgpallil” ühendnaiskonna

Tartu Tammeka naiskond teenis naiste Meistriliiga 18. voorus 1:0 võidu Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskonna üle.

Tegemist oli üheksandat aastat järjest korraldatud heategevusliku üritusega „Roosa jalgpall”, mille raames koguti annetuste ja oksjonitega raha vähiravifondi „Kingitud elu” jaoks. Tammekal õnnestus mängu juhtima minna üheksandal minutil, kui Eva-Maria Niit sai nurgalöögijärgses olukorras palli viiekastijoonelt võrku lükata. Rohkem väravaid kohtumises ei sündinud ja Tammekal õnnestus tabelisse kirjutada kolm võidupunkti. Sellega vähendati veidi ka vahet oma lähima konkurendiga, kelleks on just ühendnaiskond. Tammekal on seitsmendana kirjas 14 punkti ning ühendnaiskond hoiab 18 punktiga kuuendat positsiooni.

Teistes 18. vooru kohtumistes said punktilisa esikolmiku naiskonnad. Saku Sporting teenis 4:0 võidu Lasnamäe Ajaxi üle. Avapoolaja lõpuks oli Sportingu eduseis kolmeväravaline, kui täpsed olid Eva-Maria Kriisa, Grete Daut ja Katriin Saulus. Teisel poolajal sai jala valgeks ka vahetusest sekkunud Merily Toom. Sporting hoiab 48 punktiga ühe enam peetud mängu juures esikohta, Ajaxil on seni kirjas üks punkt, mis annab kaheksanda koha.

FC Flora oli koduväljakul 3:0 üle Põlva Lootosest. Mängu esimene tabamus sündis 44. minutil, kui Lootos lõi omavärava. Flora eduseis suurenes 50. minutil tänu Kristina Teerni väravale ning üleminutitel oli täpne Getter Saar. Flora on liigatabelis 46 punktiga teisel kohal, Lootos on viiendana kogunud 19 punkti.

Tallinna Kalev ja Pärnu Vaprus pidasid maha põnevuskohtumise. Kalevil õnnestus mängu juhtima minna 24. minutil, kui värava sai kirja Johanna Marie Link. Elevust jagus aga mängu lõppu, kui 89. minutil viigistas Ragne Gromov seisu. Lõppsõna jäi siiski koduväljakul mänginud Kalevile, kui üleminutitel tõi 2:1 võidu Evelyn Šilina tabamus. Kalev on 39 punktiga jätkuvalt kolmandal tabelireal, Vaprus on neljandana kogunud 25 punkti.