25

07.2022

16:23

VIDEO│Tammeka jäi avapoolajal kaotusseisu, kuid võttis veenva võidu Lootose üle

Naiste Meistriliiga 12. vooru kohtumistes teenisid võidu Tallinna Kalev, Tallinna Flora, Tartu Tammeka ja Saku Sporting.

Soccernet TV kohtumises sai näha Lõuna-Eesti derbit, kui Tartu Tammeka alistas tänu tugevale teisele poolajale 6:1 Põlva Lootose. Sepa jalgpallikeskuses peetud kohtumist asus kaheksandal minutil juhtima külalisnaiskond Lootos, kui Ave-Lii Laas avas nurgalöögist skoori. Lootose minimaalse eduga lõppes ka mängu avapoolaeg. Tammeka jõudis viigini 55. minutil, kui 15aastane Aleksandra Orlova näitas head tehnikat ja lahendas osavalt üks ühele olukorra. Anna-Martha Reino viis 68. minutil Tammeka juhtima. Seejärel sai hoo sisse suvises üleminekuaknas naiskonnaga liitunud Renate-Ly Mehevets, kes lõi 14 minutiga kübaratriki. Lõppskoori vormistas mängu viimasel minutil Orlova. Tammeka hoiab liigatabelis 13 punktiga kuuendat kohta, Lootosel on seni kirjas vaid kolm punkti, mis ei anna enamat kaheksandast kohast.

Tabeliliider FC Flora teenis võõrsil suure võidu, kui Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond alistati 10:0. Avapoolajal õnnestus Floral vastaste võrku sahistada kolmel korral, kuid teise kolmveerandtunni jooksul tehti skoori seitsmel korral. Kübaratriki said kirja nii Lisette Tammik kui ka Kristina Teern. Kaks tabamust lisas Getter Saar ning ühe värava said kirja Eline Ruth Häberli ja Jessika Uleksin. Flora on seni pidanud 13 kohtumist ning 39 punktiga hoitakse esikohta. Ühendnaiskond asub viie punktiga seitsmendal tabelireal.

Teisel kohal olev Saku Sporting sai tabelisse kirja 2:0 võidu, kui Rannastaadionil alistati Pärnu JK Vaprus. Mõlemad väravad sündisid avapoolajal, kui 17. ja 23. minutil oli täpne Katriin Saulus. Sporting on seni pidanud 11 kohtumist ning kaks mängu enam pidanud Florale jäädakse praegu alla 11 punktiga. Vaprus püsib endiselt neljandal kohal, kui seni on kirjas 16 punkti.

Tabelisse teenis punktilisa ka kolmandal positsioonil paiknev Tallinna Kalev, kui võõrsil alistati 3:0 JK Tabasalu. Avapoolajal löödi üks värav, kui 27. minutil avas skoori Elisabet Polstjanova. Viimase 20 minuti jooksul kindlustas Kalev oma seisu, kui tabamuse sai kirja Marie Heleen Lisette Kikkas ja lõppseisu vormistas Polstjanova. Kalev jätkab 22 punktiga kolmandal kohal, Tabasalu hoiab 13 punktiga viiendat kohta.