29

08.2022

11:42

VIDEO│Tammeka võttis rekorditerohkel Roosal jalgpallil võidu Vapruse üle

Möödunud nädalavahetusel peeti naiste Meistriliiga 17. voorus väravaterohkeid mänge, kui võidud noppisid FC Flora ja JK Kalev. Traditsioonilise Roosa jalgpalli raames alistas Tartu Tammeka põnevas kohtumises Pärnu Vapruse.

Tartu Tamme staadionil toimunud vastasseisus haaras JK Tammeka juhtohjad 13. minutil, kui Grete Krausi terava nurga alt tehtud löök leidis tee võrku. Kõigest kolm minutit hiljem oli tablool juba viigiseis, kui Gerli Israelil oli võimalus penaltipunktilt skoori teha. Esimese löögi suutis Tammeka väravavaht Lisette Teder küll tõrjuda, kuid tagasipõrkunud palli lükkas Israel võrku. Vaheajapausile läks eduseisus juba Vaprus, sest 39. minutil oli taas resultatiivne Israel. Teise poolaja alguses oli Tammeka poolt täpne Aleksandra Orlova ja viigistas seisu 2:2. Vaprus jäi 62. minutil vähemusse, kui Jane Mirjam teenis punase kaardi. Seejärel läks Tammeka oma teed, kui 70. minutil sai jala valgeks Kirkeliis Lillemets ja lõppseisu 4:2 tõi lisaminutitel tabloole vahetusest sekkunud Wanda Prost. Liigatabelis hoiab Tammeka jätkuvalt viiendat kohta, kui koht eespool olevast Tabasalust jäädakse maha kolme punktiga ning sama palju edestatakse Vaprust.

Heategevusliku festivali „Roosa jalgpalliga”, mis toimus juba kümnendat aastat, koguti sel korral raha endise noortekoondislase ning jalgpallitreeneri Ingeri ema Janne Fridolini haruldase silma melanoomi haiguse ravi toetamiseks. Toetussumma tuli kokku üle 8000 euro. Varasemalt oli 2020. aastal kogutud rekordsummana 2908 eurot. Meistrivõistlustel mängivatest naiskondadest andsid eraldi panuse Pärnu Vaprus, Tallinna Flora, Saku Sporting, JK Tabasalu ja Viimsi JK.

Kohtumisel püstitati ka naiste Meistriliiga publikurekord, kui tribüünidel vaatas mängu 457 pealtvaatajat. Varasem rekord pärines möödunud aastast, kui FC Flora ja Saku Sportingu hooaja viimast kohtumist vaatas 338 inimest.

Tabeliliider Tallinna FC Flora näitas koduväljakul suurepärast minekut, kui JK Tabasalu alistati lausa 11:0. Flora tegi jõuvahekorrad selgeks juba avapoolajal, kui pausile mindi 6:0 eduseisus. Teise kolmveerandtunni jooksul õnnestus kodunaiskonnal veel viiel korral võrku sahistada. Kübaratriki said kirja nii Mari Liis Lillemäe kui ka Getter Saar. Kaks tabamust sai enda nimele Daniela Mona Lambin ning ühe väravaga toetasid Anastasia Ivanova, Siret Räämet ja Lisette Tammik. Tabelis hoiab Flora esikohta 48 punktiga, edestades Sportingut kaheksa punktiga. Tabasalu jätkab neljandal positsioonil 22 punktiga.

Tallinna Kalev kindlustas kolmandat kohta, kui viimati teeniti võõrsil 3:0 võit Põlva Lootose üle. Kõik väravad löödi avapoolajal, kui skoori tegid Marie Heleen Lisette Kikkas, Maria Orav ja Anett Kadastu. Tänu sellele tulemusele, käristas Kalev vahe Tabasaluga 12 punktile. Koht eespool olevast Sportingust jäädakse maha kuue punktiga.

Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond ning Saku Sporting pidasid oma 17. vooru mängu 24. augustil, kui Sporting teenis veenva 7:0 võidu.