03

09.2022

17:23

VIDEO│Väikeste karikavõistluste finaalis teenis tänu penaltiseeriale võidu Rakvere Tarvas

Väikeste karikavõistluste finaalis krooniti võitjaks Rakvere JK Tarvas, kui penaltiseerias alistati Tallinna FC Flora U19 tulemusega 3:2.

A. Le Coq Arenal peetud kohtumine algas mõlemalt poolt lahtise mänguga, kuid kummalgi meeskonnal ei õnnestunud esialgu vastaste värava all ohtlikke olukordi luua. Avapoolaja keskpaigas mõlemad pooled siiski elavnesid ning tänu mitmetele nurgalöökidele jõuti ka karistusalas ärevaid hetki tekitada. Esimese kolmveerandtunni lõpus, 43. minutil asus Tarvas kohtumist juhtima. Karistuslöögist tulnud pallini jõudis esimesena Karel Liblekas, kes terava nurga alt palli väravasse virutas. Rakvere meeskonna napi paremusega suunduti ka vaheajapausile.

Flora noortemeeskonnal õnnestus tabloole tuua viik 56. minutil, kui kuueteistkasti joonelt tulnud karistuslöök lendas esmalt vastu Tarvase müüri, ent sealt põrkas pall ette Roland Lukasele, kes ühe puutega värava vormistas. Teisel poolajal oli mõlemal võistkonnal võimalusi juhtima asumiseks, ent väravalukku lahti muukida ei õnnestunud ning normaalaeg lõppes 1:1 viigiseisul.

Vastavalt võistluste juhendile järgnesid normaalajale kohe penaltid, kui mõlema meeskonna poolt asus esmalt lööma viis mängijat. Penaltiseeriat alustas loosi tahtel Tarvas, kuid nii nende kui ka Flora esimene lööja eksisid. Seejärel näitas veidi kindlamat närvi Rakvere meeskond, kui kirja saadi 3:2 võit.

Flora U19 peatreener Oskar Pedosk tunnistas mängujärgses intervjuus Soccernet TV-le, et võrdsete mängus saadud kaotusest on kahju. „Eks ta ole valus. Oli võrdne kohtumine ja kahju, et lõpus lasime mängu lahtiseks. Oli võimalusi ka penaltiseeriat vältida. Seal lõime viiest löögist ainult kaks sisse. Oleme penalteid harjutanud, aga täna ei tulnud. Esimesel poolajal oli veidi hirm sees, aga teisel poolajal suutsime palliga paremini mängida, värin läks üle ja saime paremini mängu sisse,” lausus Pedosk.

Tarvase värava autor Karel Liblekas oli intervjuud andes rõõmsas meeleolus. „Väga head emotsioonid on. Väga raske mäng oli, Flora poisid on tublid ja kiired. Arvasime, et võibolla tuleb natuke kergem mäng, aga võta näpust, see on finaal. Me ei mänginud enda võimekust päris välja ja oleks võinud enne penaltiseeriat mängu ära otsustada,” sõnas Liblekas. „Mõlemad meeskonnad tahtsid mängu võita ja kumbki ei tahtnud alla anda.