28

09.2023

14:30

VIDEO│Vaprus ja Flora pöörasid kaotusseisu võiduks, Kalju tõusis kolmandaks

Premium liigas tõmmati joon alla nädalasisesele 29. mänguvoorule. Põnevad lahingute tulemusena muutus oluliselt seis tabeli keskosas ning kolmandale reale kerkis Kuressaare alistanud Nõmme Kalju.

Kalju teenis kaalukad võidupunktid tänu 2:0 võidule, kusjuures mõlemal poolajal löödi üks värav. Kuressaare linnastaadionil avas 42. minutil skoori Ioannis Tsivelekidis: nurgalöögi järel suutis Kuressaare palli karistusalast välja toimetada, ent sellel oli jaol Kalju kaitsja, kes saatis palli kindlalt võrku. Lõppseis vormistati 77. minutil, kui kasti murdnud Pavel Marin leidis sööduga Nikita Ivanovi, kes kõmmutas palli lati kaudu võrku. Võidu toel kerkis Kalju tabelis kolmandaks, edestades seejuures tänu omavahelisele mängule JK Tallinna Kalevit, kellega ollakse võrdsetel punktidel. Kuressaare jätkab 32 punktiga seitsmendal kohal.

Kahes viimases omavahelises mängus võiduta jäänud Tallinna FCI Levadia võttis seekord Harju JK Laagri vastu oma, kui 1:0 võidu toel kindlustati oma kohta tabeli tipus. Mängu ainus värav sündis 74. minutil, kui Rasmus Peetson leidis pika sööduga Mollo Bessala, kes selle efektselt esiposti põrkest väravasse saatis. Juhtvärava järel oli Levadial teinegi suurepärane šanss, ent Mihkel Ainsalu löögile jäid ette mõlemad väravapostid. Levadia jätkab 63 punktiga liidrikohal, olles võrdselt punkte kogunud teisel kohal asuva Floraga. 18 punktiga asub Harju JK tabeli viimasel kohal.

Tallinna Kalev alistas koduväljakul Paide Linnameeskonna 2:1, kindlustades sellega oma kohta heitluses pronksmedalile. Mängu esimene värav sündis 28. minutil, kui rünnakule tõusnud Arseni Kovaltšuk otsis löögikohta, ent otsustas sööta karistusala lähistel paiknenud Tristan Toomas Teevälile, kes rammis kauglöögist palli värava ristnurka. Teeväli tõi teisel poolajal tabloole Kalevi kaheväravalise eduseisu, kui realiseeris meeskonnakaaslase Foday Trawally teenitud penaltilöögi. Paide avas oma väravate arve 86. minutil nurgalöögijärgses olukorras, kui palli toimetas efektselt võrku Gerdo Juhkam, ent see jäi kohtumise viimaseks tabamuseks. Vooru eel tabeli kolmandal real paiknenud Paide langes kuuendale kohale, Kalev tõusis ühe võrra ning asub viiendal kohal. Mõlemal meeskonnal on seejuures kogutud 39 punkti ning tabeli kolmas ja neljas meeskond jäävad kolme punkti kaugusele.

Tallinna FC Flora võitles raskes olukorras välja 2:1 võidu Tartu JK Tammeka üle: kaotusseis seljatati teisel poolajal ühemehelises vähemuses. Tammeka asus mängu juhtima 14. minutil Herman Pedmansoni nurgalöögijärgsest pealöögist. Alates 36. minutist oli Flora eest väljakul 10 mängijat, sest ilmse väravavõimaluse ärahoidmise ja selle tulemusena määratud punase kaardi tõttu tuli väljakult lahkuda Mihhail Kolobovil. Flora alustas aga teist poolaega suurepäraselt, kui juba 47. minutil tõi Sergei Zenjovi tabamus tabloole viigiseisu. Vaid kolm minutit hiljem mindi mängu juhtima: rünnakule tõusnud Ken Kallaste leidis kastis hea sööduga Henrik Ojamaa, kes saatis palli kindlalt võrku. Rohkem väravaid kohtumises ei sündinud ning Flora jätkab tabelis teisel kohal, olles võrdsetel punktidel liider Levadiaga. Tammeka paikneb üleminekumängudele viival eelviimasel kohal, turvaline kaheksas koht jääb kaheksa punkti kaugusele.

29. vooru mängudest sai põnevaima lõpu Pärnu JK Vapruse ja JK Narva Transi duell, kus kodumeeskond pööras üleminutitel kaotusseisu 3:2 võiduks. Vaprus asus mängu juhtima pooltunni täitudes, kui Enrico Veensalu suurepärase tsenderduse vormistas esimeselt puutelt väravaks Sander Kapper. Seisu viigistas 59. minutil Aleksandr Nikoljaev, kes oli täpne Daniil Tarassenkovi tsenderdusest, ning 2:1 eduseisu tõi penaltilöögist tabloole Transi ründaja Tristan Koskor, kes tõusis sellega Premium liiga väravalööjate edetabeli tippu. Tõeline pööre sündis hilistel üleminutitel: 8. lisaminutil määrati Vapruse kasuks penalti, mille realiseeris Ronaldo Tiismaa ning minut hiljem lõi sama mängumees postipõrkest võiduvärava. Tabeli neljandal real paiknev Vaprus jätkab medalikursil: võidu toel on meeskond võrdsetel punktidel kolmandal kohal asuva Nõmme Kaljuga. 32 punkti kogunud Trans on tabelis kaheksas.

Premium liiga jätkab 30. mänguvooruga juba sel nädalavahetusel, kui mänge peetakse 30. septembril ja 1. oktoobril.