19

09.2022

12:05

VIDEO│Vaprus lõi küll kaks väravat, ent Flora jätkas võimsat minekut

Nädalavahetusel peeti naiste Meistriliigas 19. vooru kohtumisi ning tabeliliider FC Flora sai koduväljakul kirja veenva võidu. Tammeka ja Lootos suutsid esikolmiku naiskondadelt punke napsata.

Tabelis kindlat esikohta hoidev Flora naiskond võõrustas Lillekülas Pärnu Vaprust ning teenis tabelisse 10:2 võidu. Mängu saatus sai selgeks juba avapoolajaga, kui Flora lõi kuus vastuseta väravat. Vaprusel õnnestus teisel kolmveerandtunnil ka endal kahel korral skoori teha, kui 73. minutil oli täpne Gerli Israel ja 90. minutil tegi skoori Kristina Bannikova. Sellele vaatamata lõid võõrustajad omalt poolt veel neli väravat, vormistades lõppskoori lisaminutitel. Kohtumise resultatiivseim oli nelja tabamusega Getter Saar. Flora on senised 19 vooru läbinud täiseduga, Vaprusel on 18 mänguga kogunenud 17 punkti, mis annab praegu kuuenda koha.

Suuremat sorti üllatuse valmistas tabeli seitsmes naiskond Põlva Lootos, kes sai koduväljakul kirja 2:2 viigi teist kohta hoidva Saku Sportingu vastu. Kärt Hüdsi viis Lootose mõlemal poolajal juhtima, ent Sportingul oli mõlemal juhul omapoolne vastus olemas, kui täpsed olid Ruth Hansar ja Kairi Himanen. Põlva naiskond suutis siiski lõpuvile kõlades väärtuslikust punktist kinni hoida. Viigiline tulemus tähendab, et Sporting jääb ühe vähem peetud mängu juures liidrist Florast maha 15 punktiga ning ühtlasi on Floral võimalik järgmises voorus kindlustada tiitel, kui vastamisi minnakse Sportinguga. Lootos on nüüdseks kogunud tabelisse kaheksa punkti ja sellega edestatakse viimasel kohal paiknevat ühendnaiskonda kolme punktiga.

Head minekut näitas ka Tartu Tammeka, kui teist mängu järjest alistati Tallinna Kalev. Eelmises omavahelises kohtumises üle kolme aasta võidurõõmu maitsnud Tammeka sai nüüd koduväljakul 1:0 võidu, kui esimesel lisaminutil tegi skoori vahetusest sekkunud Anna Maria Mets. Kalev püsib endiselt kindlalt kolmandal kohal, kui Sportingust jäädakse maha kaheksa punktiga ja lähimat jälitajat edestatakse samuti kaheksa punktiga. Tammeka peab põnevat heitlust neljandale kohale, kui seal paiknevast Tabasalust jäädakse praegu maha vaid punktiga. Enne tabeli poolitamist on Tammekal jäänud pidada veel kolm mängu ning Tabasalul kaks, mille seas ootab ees ka omavaheline kohtumine.

Tabasalu sai viimati kirja suureskoorilise võidu, kui Viljandi Männimäe jalgpallihallis alistati Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond 10:0. Enim väravaid sai kirja Anne-Grethe Pajuviidik, kelle arvele jäi neli tabamust. Tabelis hoiab Tabasalu kinni neljandast kohast, ühendnaiskond jätkab viie punktiga viimasel positsioonil.