03

08.2024

15:12

Viimsi teenis Kalevi üle teise järjestikuse võidu, tabeliliider Flora võitis üleminuti väravast

Naiste Meistriliigas pandi täna, 3. augustil pall mängu kolmes kohtumises, kus võidu said kirja Viimsi JK, JK Tabasalu ja tabeliliider Tallinna FC Flora.

Vooru avakohtumises läksid vastamisi JK Tallinna Kalev ja Viimsi JK, kus viimane teenis vastase üle napi 1:0 võidu. Esimesel poolajal leppisid naiskonnad väravateta viigiga. Otsustava võidutabamuse realiseeris Viimsi eest Carmen Elisabeth Loime kohtumise 64. minutil. Tegu oli Viimsi naiskonna ajaloo teise võiduga Kalevi naiskonna üle. Liigatabelis paikneb Viimsi 12 punktiga seitsmendal, Kalev 17 silmaga neljandal real.

Lasnamäe Spordikompleksi kunstmurustaadionil toimunud kohtumine Tallinna FC Ararati ja tabeliliider Tallinna FC Flora vahel kujunes tõeliseks põnevuslahinguks, kui Flora teenis 4:3 võidu alles esimese lisaminuti väravast. Flora asus Liselle Paltsi tabamuse toel kohtumist 13. minutil juhtima, kuid kaheksa minuti pärast oli tänu Darina Kudjavninale tablool viigiseis. Esimesel poolajal skooris Flora eest veel Kristina Teern ning viis naiskonna 2:1 eduseisus vaheajale. Teisel poolajal lõi Kudjavnina veel kaks tabamust ning Ararat asus 67. minutiks kohtumist 3:2 juhtima. Omapoolse vastuse andis Getter Saar 76. minutil. Kui tundus, et kohtumine läheb viigisadamasse, realiseeris Kelly Rosen kohtumise esimesel üleminutil otsustava võidutabamuse. Flora on 13 mänguga teeninud 37 punkti ning jätkab kindlalt tabeli esimesel positsioonil, Ararat on 12 punktiga kuuendal kohal.

Enim väravaid löödi JK Tabasalu ja Põlva FC Lootose mängus, mis lõppes esimese 6:2 võiduga. Kuigi Lootos läks juba viiendal minutil Kärt Hüdsi tabamusest juhtima, jäädi vaheajaks 1:4 kaotusseisu. Tabasalu eest näitas kahel korral resultatiivsust Anette Salei, ühe tabamuse lisasid Laada Tereštšenkova ja Sandra Pärn. Teisel poolajal suurendasid Marie Heleen Lisette Kikkas ja Anne-Grethe Pajuviidik võõrustajanaiskonna eduseisu veelgi ning 64. minutiks juhiti kohtumist 6:1. Mängu lõpptabamuse vormistas 85. minutil Lootose eest Ave-Lii Laas. Tabasalu kerkis võidu järel tabeli teisele positsioonile, olles 13 mänguga kogunud 23 punkti. Saku Sporting, kelle koht endale napsati, on mänginud ühe kohtumise vähem. Põlva paikneb kahe silmaga tabeli kaheksandal real.

Saku Sporting ja Tartu JK Tammeka mängivad 12. vooru kohtumise 14. augustil. Meistriliiga 13. vooru mängud peetakse 10. ja 11. augustil.