30

07.2021

12:34

Viimsi tõusis taas Esiliiga B liidriks

27. ja 28. juulil mängiti Esiliiga B-s 13. vooru kohtumisi. Punkte kaotanud Harju JK Laagri langes teisele kohale ning Viimsi JK taastas võidu järel oma liidripositsiooni.

27. juulil võõrustas JK Tallinna Kalevi U21 meeskond Tallinna JK Legioni U21 võistkonda. Kalev saatis juba 18. minutil vähemusse jäänud Legioni väravavõrku mõlemal poolajal kolm tabamust, kusjuures jala said valgeks kuus erinevat mängijat. Teisel poolajal sai kaks tabamust kirja ka Legion, ent lõpuvile järel tuli tunnistada vastase 6:2 paremust. Tabelis asuvad meeskonnad viimastel kohtadel: Legion asub 12 punktiga kümnendal ning Kalev 14 punktiga üheksandal positsioonil.

Nõmme Kalju FC U21 alistas kodukunstmurul kohtumise eel esikohal asunud Harju JK Laagri. Kalju avas skoori 18. minutil, kui täpne oli Daniil Gerassimenko, ent vaid minut hiljem vastas Harju JK poolelt väravaga Karel Eerme. Vaheajale mindi viigiseisus ning kohtumise otsustas Kalju 74. minutil, kui jala sai valgeks Karl Stefan Lill. Võidu järel tõusis Kalju kuuendalt kohalt neljandale, Harju JK loovutas kaotuse järel oma liidripositsiooni ning asub teisel kohal.

Viimsi JK sai võõrsil Tabasalu JK üle kirja 5:2 võidu. Kodumeeskonna skoori avas juba 4. minutil Dinārs Ekharts, 17. minutil oli Viimsi poolelt täpne Ken-Marten Tammeveski ning vaheajale mindi 1:1 viigiseisus. Teise poolaja alguses viis Lucas Liiva Tabasalu 2:1 juhtima, ent sellele järgnes Viimsi väravatesadu: Tammeveski vormistas kübaratriki, värava sai kirja Oscar Ollik ning Viimsi viienda ja kohtumise viimase värava lõi üleminutitel Karl Anton Sõerde. Võidu järel tõusis Viimsi taas tabeliliidriks, Tabasalu langes tabelis seitsmendale kohale.

Kohtla-Järve Spordikeskuse staadionil kohtusid Ida-Virumaa FC Alliance ja Vändra JK Vaprus, kus Alliance teenis 3:2 võidu. Ida-Virumaa meeskond läks kohtumist 2. minutil juhtima, ent omavärav ja Vapruse ründaja Rainer Peipsi tabamus tagasid Vaprusele vaheajaks 2:1 eduseisu. Teisel poolajal lõi Alliance’i eest viigivärava Egor Denisov ning võiduvärava vormistas 70. minutil Danila Tsõgankov. Alliance tõusis võidu järel tabelis kolmandaks, Vaprus jätkab kaheksandal kohal.

FC Tallinna ja Läänemaa JK vastasseisus sai esimene kirja 3:2 võidu. 8. minutil avas Läänemaa skoori Kenert Anniste, ent minut enne vaheaega tõi FC Tallinna poolelt Nikita Brõlin tabloole viigiseisu. Teisel poolajal viis FC Tallinn end eduseisu, kui täpsed olid Tihhon Šišov ja David Datov. Läänemaa lõi enne lõpuvile oma teise värava, ent enamaks sel korral suutelised ei oldud. FC Tallinn tõusis tabelis koha võrra kõrgemale kuuendaks, Läänemaa langes viiendale positsioonile.