09

04.2011

17:23

Viljandi avas Kuressaare vastu võiduarve

FC Viljandi leidis Meistriliiga kuuendas voorus lõpuks väravasoone ning teenis FC Kuressaare 2:0 alistamisega hooaja esimese võidu.

Kohtumine kahe seni võiduta püsinud meeskonna vahel algas ettevaatlikult ning kumbki meeskond ei julgenud suuremaid riske võtta, kuid vähehaaval võõrustajatele kanduma hakanud initsiatiiv tipnes väravaga 43. minutil.

Viljandi murdis paremalt äärelt üles, andis söödu mööda maad karistusalasse, kus pall jõudis Andrei Veisini. Kaitsjal oli aega pall omaks võtta, end ümber pöörata ja siis nahkkera vasaku jalaga paremasse alanurka tulistada.

Enne kuuendat vooru viljandlaste ainsa värava löönud Aleksandr Kulatšenko sai Viljandi tänase ja enda hooaja teise tabamuse kirja 69. minutil, kui Kuressaare kaitsjad ei suutnud võõrustajate rünnakut klaarida. Vabalt põrganud pallile sai esimesena jaole Kulatšenko, kes selle viielt meetrilt ka Aiko Orgla selja taha tulistas.

“Olen hooaja esimese võidu üle väga õnnelik,” sõnas Viljandi peatreener Zaur Tšilingarašvili. “Koduväljakul saadud kolm punkti annavad meile kindlasti lootust, et liigume õiges suunas ja suudame ka järgmisest mängust kolm punkti võtta.”

Kulatšenko sõnul oli mõlemal meeskonnal avapoolajal probleeme, kuid esimesena sai end käima Viljandi.

“Avapoolajal oli kerge paanika mõlemal meeskonnal, aga õnneks poolaja lõpus löödud värav andis meile teiseks poolajaks jõudu juurde ja lõi Kuressaare rivist välja,” lausus Kulatšenko. “Teine poolaeg oli juba lahtisem mäng ja meil oli väga palju võimalusi, millest ainult ühe suutsime ära lüüa. Loodame Ajaxi vastu resultatiivsemad olla.”

Viljandi kerkis liigatabelis nüüd Paide selja taha viie punktiga seitsmendaks. Järgmisel laupäeval sõidetakse kell 17.00 algavaks mänguks külla Ajaxile. Kuressaare võõrustab samal ajal Sportland Arenal Nõmme Kaljut.

9. aprillil kell 17:00 Viljandi kunstmuru (Ranna pst 7, Viljandi)
FC VILJANDI - FC KURESSAARE  2:0 (1:0)
Väravad
: 43. Andrei Veis, 70. Aleksandr Kulatšenko
Hoiatused: 26. Marten Mütt, 88. Sander Sinilaid - 15. Elari Valmas, 76. Märt Kluge

FC Viljandi: 12-Orgla, 44-Mütt (66. 45-Munskind), 4-Indermitte, 22-Tutk, 17-Veis, 8-Sinilaid, 6-Kekišev (66. 16-Ottis), 23-Goldberg (69. 88-Stepanjan), 10-Mööl, 7-Leimann, 21-Kulatšenko.
Varus: 1-Ventsel, 88-Stepanjan, 45-Munskind, 16-Ottis.

FC Kuressaare: 12-Riido Reimann, 26-Kivi, 13-Rauno Reimann, 3-K. Saar, 15-U. Rajaver, 18-Aljas, 5-Aava, 14-Jäger (79. 22-Azarov), 39-Valmas (60. 4-Kluge), 9-Pukk, 10-A. Ilves (57. 11-Lange).
Varus: 1-Pikker, 11-Lange, 4-Kluge, 22-Azarov.

Mänguolud: +10, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras.