16

09.2012

09:29

Viljandi mängis kaotuse Kalevi vastu võiduks

FC Viljandi tuli kodus välja kaotusseisust ja teenis JK Tallinna Kalevi üle ülimalt tähtsa 2:1 võidu.

Ehkki juba 5. minutil oli Viljandil priima võimalus juhtima asuda, hoolitsesid esimese poolaja parimate võimaluste eest kalevlased. 23. minutil sai Rejal Alijev söödu kaitseliini taha, pettis ära väravast välja sööstnud Alan Ventseli ja tegi seisuks 1:0.

Zaur Tšilingarašvili mehed võtsid selle peale jalad kõhu alt välja ja 40. minutil teenisid pärast Mart Kaljuste viga penalti, mille realiseeris Eron Krillo. Hea hooga tuldi väljakule ka pärast poolaega ning see tasus ära Jaan Leimanni 50. minuti värava näol.

„Poisid näitasid head söödumängu ja olid kaitses tublid. Väga tähtis võit meie meeskonnale,“ ütles Tšilingarašvili.

Kalevi jaoks muutus olukord kehvast košmaariks kümme minutit hiljem, kui Risto Kägo pidi pärast teise kollase kaardi teenimist väljakult lahkuma. Ja kuigi viigiväravat üritati ka pärast seda hea isuga, ei õnnestunud selleni jõuda.

„Ma ei oska midagi ütelda selle mängu peale,“ oli Sergei Ratnikov nõutu.

Viljandi hoiab nüüd 25 punktiga seitsmendat kohta ja näib väljalangemisohust pääsenud. Kalev püsib üleminekumängudele viival 9. pügalal, kuid Tammeka 2:1 võit Transi üle andis tartlastele õrna lootuse Kalev kinni püüda.

Mõlemad meeskonnad on lahingus juba teisipäeval, kui Tammeka sõidab 17.30ks Sillamäele ja Viljandi 18.45ks FC Flora juurde A. Le Coq Arenale.

15. septembril kell 17:00 Viljandi linnastaadion (Ranna pst 1, Viljandi)
FC VILJANDI - JK TALLINNA KALEV  2:1 (1:1)
Väravad: 42. pen. Eron Krillo, 50. Jaan Leimann - 23. Rejal Alijev
Hoiatused: 33. Jaan Leimann, 39. Bert Klemmer, 67. Elvis Liivamägi - 41. Mart Kaljuste, 51., 60. Risto Kägo, 55. Rejal Alijev
Eemaldamine: 60. Risto Kägo

FC Viljandi: 1-Ventsel, 17-Karu (69. 10-Laht), 22-Mütt, 4-Indermitte, 26-Liivamägi, 3-Klemmer, 8-Sinilaid, 16-Ottis, 11-Krillo, 7-Leimann (84. 9-Belov), 80-Tšegodajev (80. 21-Torop).
Varus: 10-Laht, 5-Brauer, 21-Torop, 9-Belov.

JK Tallinna Kalev: 33-Kaljuste, 10-Mitsuyama, 6-Kase, 17-Whalen (81. 22-Lilleorg), 15-Kukebal (45. 26-Kahr), 28-Stepanjan, 13-Vnukov, 5-Kägo, 4-A. Savitski, 11-Alijev, 12-Gunther.
Varus: 89-Tshibangu, 22-Lilleorg, 23-Kulikov, 26-Kahr.

Mänguolud: +15, vahelduv pilvisus, muruväljak heas seisukorras.