21

08.2011

07:31

Viljandi pikendas Tammeka kaotustejada

Tartu Tammeka teenis viienda kindla kaotuse järjest, kui jäi koduväljakul 1:3 alla FC Viljandile.

Kuigi kohtumine algas pigem Viljandi survega, sai esimese värava kirja kodumeeskond Tammeka. 18. minutil andis Martin Hajak palli läbisööduga Albert Prosale, kes kõhklemata mänguvahendi Madis Rajando kaitsta olevasse väravasse põrutas.

"Mängisime esimesed kakskümmend minutit hästi, siis aga tekkisid vead. Ma ei tea, kas pallurid arvasid, et mäng on tehtud, aga sealt juba asi lagunes. Kui neist probleemidest üle ei saa, siis pole midagi paremat oodatagi," ütles Tammeka peatreener Marko Kristal.

Ka mängija Kaarel Kallandi oli esimese paarikümne mänguminuti ja nähtud pildiga rahul, kuid ei osanud öelda, mis pärast seda juhtus. "Kõik mängud Viljandiga on väga rasked olnud, ei olnud ka sel korral midagi kerget loota. Mängu lõpus tekkis küll võimalusi, aga lihtsalt ei suutnud neid ära lüüa. Ju pidi siis täna nii minema," sõnas Kallandi

Viljandlane Andrei Veis Prosa värava tõttu alla ei andnud: "Mängu algus lõi meid rütmist välja, kuna esimene värav tuli üsna kiirelt. Jäime küll kaotusseisu, kuid ei kaotanud lootust ja võitlesime lõpuni."

Kaotusseisu jäänud Viljandi sai sellest hoogu juurde ning ründas veelgi agaramalt, kuid pall väravas ei maandunud. Otsustavaks sai 29. minut, mil Veis Tammeka kaitsjate vahelt hea söödu sai ning palli üle puurilukk Mait Toomi tõstis. Sellega mulkide rõõm ei piirdunud – kõigest kolm minutit hiljem pääses Veis umbes 20 meetri kauguselt pealelöögile, külaliste rõõmuks peatus tugeva löögi saanud pall ristnurgas ja Toom oli taas võimetu.

Pärast kohtumist oli Veis kahe löödud värava üle äärmiselt õnnelik, sest enda sõnul ta tihti väravaid ei löö. Samuti rõõmustas ta saadud kolme punkti üle, mis tõid nad tartlastele tabelis lähemale.

Täide sai viidud ka kättemaks napi kaotuse eest eelmises voorus Viljandis. "Teisel poolajal saime tänu eduseisule uue hooga peale tulla ja motivatsioon oli parem. Kõigele krooniks suutsime ka mänguvõidu võtta," rõõmustas Veis.

Staadionile kogunenud kodupublik lootis teisel kolmveerandtunnil näha omade tagasitulekut, kuid jätkus Viljandi soolo. Mõni minut pärast vaheaega saatsid mulgid Tammeka värava suunas teele korraliku tsenderduse, eelnevalt oma võimalusi mitte kasutanud Sander Lepik sai pea vahele ning suunda muutnud palli lükkas peaga väravasse Karl Mööl, kindlustades eduseisu.

Viimastel minutitel tajusid seisu tõsisust sinisärgid ning nii Madis Rajandol kui ka Viljandi kaitseliinil oli korralikult tööd. Ometi tabas pall vaid latti, lendas kõrgelt üle värava või suudeti   kuidagi oma kastist eemale toimetada.

"Lõpupoole kaob jõud jalgadest ja väsime, hakkame rohkem eksima. Ei jõua nii kiiresti rünnakult kaitsesse tagasi ja sealt tekivadki vastastel võimalused," põhjendas Veis viimastel minutitel tekkinud Tammeka ülekaalu.

Kristal sõnas, et meeskonda painavad samad lihtsalt probleemid, mida on juba kogu hooaja vältel püütud vältida – jätkuvad nii kaitseprobleemid, kuid midagi pole kiita ka rünnakutel.

"Vastased mängisid oma mängu, tekitasid olukordi ja lõid need ilusti ära. Pole midagi paha öelda. Eks tugevam meeskond võitis," lausus Kristal.

20. augustil kell 17:00 Tartu Tamme staadion (Kungla 1, Tartu)
TARTU JK TAMMEKA - FC VILJANDI  1:3 (1:2)
Väravad
: 18. Albert Prosa - 29., 32. Andrei Veis, 50. Karl Mööl
Hoiatused: 58. Siim Roops, 78. Albert Prosa

JK Tammeka: 16-Toom, 3-Kiidron (84. 8-Jõgi), 4-Roops, 10-Kallandi, 23-Valtna (71. 14-Ivanov), 11-Sonn, 7-Tenno, 32-Tamm (66. 17-Laas), 9-Torop, 99-Prosa, 90-Haljak.
Varus: 31-Kutter, 14-Ivanov, 8-Jõgi, 17-Laas.

FC Viljandi: 12-Rajando, 5-Sillaste, 22-Tutk, 4-Indermitte, 15-Liivamägi, 17-Veis (71. 45-Munskind), 77-Lätt, 8-Sinilaid, 10-Mööl, 11-Vassiljev (66. 26-Laht), 18-Lepik (71. 21-Junolainen).
Varus: 1-Ventsel, 45-Munskind, 26-Laht, 21-Junolainen.

Mänguolud: +15, päikesepaisteline ilm, enne mängu sadas; muruväljak heas seisukorras.