01

04.2012

04:47

Viljandi seljatanud Kalju tõusis tabeli tippu

Nõmme Kalju jätkas oma suurepärast hoogu Meistriliigas, alistades viiendas voorus noore FC Viljandi tulemusega 4:0.

Sportland Arenal peetud kohtumises haaras oodatult kohtumise mänguohjad kodumeeskond Nõmme Kalju, pannes koheselt mulgid surve alla. Esialgu midagi ohtlikku sellest luua siiski ei suudetud.

Avaväravat tuli oodata avapoolaja lõpufaasini, kui Nõmme Kalju oma toetajate rõõmuks skoori avas. Värava autoriks oli Andres Koogas, kes keerutas suurepäraselt palli kasti tagant Viljandi väravavahi Roman Dmitijevi selja taha. Ligi viis minutit hiljem skooris Tarmo Neemelo, realiseerides äärepoolkaitsja Oliver Konsa täpse tsenderduse.

"Karistuslöökidest olen ma ennegi otse sisse löönud ning eks ma selle tarbeks ole ka eraldi rõhku pannud. Pärast trenni olen jäänud spetsiaalselt karistuslööke harjutama ning olen neid mängudes tihtipeale edukalt sooritanud," kommenteeris Kalju eest filigraanse karistuslöögi realiseerinud Andres Koogas. "Keskkaitses mängimine ei ole mulle võõras, sest enne Kaljusse tulekut mängisin väga tihti keskkaitses."

Zaur Tšilingarašvili arvates pani Kalju lihtsalt oma kogemused maksma. "Ega siin palju polegi öelda, Kalju pani lihtsalt oma kogemused maksma. Neil on palju koondisekogemusega pallureid ning koosseis on neil nimekas," lausus Tšilingarašvili. Meil on noor, kuid see-eest potentsiaalikas koosseis, kuid me vajame lihtsalt aega. Ma usun, et me tegime võrreldes eelmise mänguga parema esituse."

Viljandi palluri Joel Indermitte sõnul pärssis tema meeskonna sooritust avapoolajal neile vastu puhunud tuul. "Esimene poolaeg oli meile raske, kuna mängisime vastutuult. Teisel poolajal pooled muutusid ning me saime oma mängu korralikult käima, kuid Kalju oli selgelt parem ning pani oma paremuse maksma," märkis Indermitte.

Teisel poolajal jätkas Kalju üritamist ning kolmanda värava otsimist, mis leiti ka 67. minutil, kui Kristen Viikmäe kastis palli vabalt väravasse saatis. Taaskord andis väravasöödu Oliver Konsa. 77. minutil pudistas Viljandi väravavaht Dmitrijev Konsa tsenderduse Neemelo ette ning too lõi Neemelo kohtumise viimase värava.

"Avapoolajal ei realiseerinud me oma võimalusi ära, hoolimata mängijate visast üritamisest. Meile oli tähtis, et juba avapoolajal värav ära lüüa ning pingeid vähemaks võtta," tutvustas Igor Prins oma mänguplaani. "Praegu oleme suutnud mäng mängult oma esitusi parandada ning ma loodan, et selline tõus ja positiivsus jätkub edasi."

Tabelis tõusis Nõmme Kalju sellega tabeliliidriks, tänu Flora 0:1 šokk-kaotusele FC Kuressaarele. Viljandi jätkab kolme punktiga tabeli keskosas. Nõmme Kalju peab oma järgmise kohtumise juba järgmisel laupäeval, võõrustades Sportland Arenal Narva Transi. Kohtumine algab kell 14.00.

31.03. kell 17:00 Sportland Arena (Asula 4c, Tallinn)
NÕMME JK KALJU - FC VILJANDI 4:0 (2:0)
Väravad: 39. Andres Koogas, 44., 77. Tarmo Neemelo, 67. Kristen Viikmäe
Hoiatused: 41. Rasmus Munskind, 45. Joel Indermitte

JK Kalju: 1-Teleš, 3-Koogas, 5-Bärengrub, 14-Kallaste, 77-Šišov, 75-Wakui, 7-Puri, 10-Konsa (87. 18-Terehhov), 9-Quinteri (83. 16-Melts), 11-Viikmäe (87. 23-Takeda), 99-Neemelo.
Varus: 69-Zomerski, 15-Jevdokimov, 16-Melts, 23-Takeda, 2-Bianchi, 18-Terehhov, 8-Ceesay.

FC Viljandi: 1-Dmitriev, 17-Karu (46. 11-Krillo), 4-Indermitte, 77-Lätt, 80-Tšegodajev (75. 18-Junolainen), 8-Sinilaid, 16-Ottis, 22-Mütt, 7-Leimann, 26-Liivamägi, 45-Munskind (46. 15-Metsa).
Varus: 12-Palm, 15-Metsa, 10-Laht, 11-Krillo, 9-Lepik, 3-Kaarlimäe, 18-Junolainen.

Mänguolud: +1, päikesepaisteline, tuuline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.