24

03.2012

16:51

Võimas Nõmme Kalju murdis Tallinna Kalevi

Sel aastal ühegi kaotseta püsiv Nõmme Kalju jätkas suurepärast hoogu ka Tallinna Kalevi vastu, kes alistati skooriga 3:1.

Jüri Jevdokimov võttis mängu kindlasõnaliselt kokku: "Oleksime võinud rohkem väravaid lüüa. Meil oli palju võimalusi, vastane endast erilist ohtu ei kujutanud. Kogu kohtumine oli meie kontrolli all."

Tallinna Kalev, kel tabelis enne tänast kohtumist seitse punkti, ei näidanud kaugeltki seda mängu, mida oldi demonstreeritud eelnevalt, lastes Kaljul juba avaminutitest domineerima hakata.

Kalevi leerist hakkas esmalt silma mitme põhimehe puudumine. Hiroyuki Mitsuyama ja Daniil Ratnikov seekord avavilega ei alustanud ning seda oli näha ka väljakul, kuhu mindi viie kaitsjaga ja vajuti kiiresti nõmmekate surve alla.
"Kalev tegi oma mängus palju muutusi, neil oli mitu mängijat puudu. Sellegipoolest andisd nad kõva lahingu, kuid ma arvan et meie meeskond oli ühtsem ja vääris seda võitu," rääkis Kalju abitreener Fredo Getulio Aurelio.

24. minutil avanes Nõmme Kaljul võimalus lüüa oma hooaja avavärav, kui nende kasuks määrati Oliver Konsa kastis kukutamise eest penalti, mille ka Jüri Jevdokimov külmavereliselt alla nurka tulistas.

29. minutil lisas Kalju juba teise värava, kui vanameister Kristen Viikmäe saatis Tihhon Šišovi suurepärase tsenderduse värava taganurka.

Kalevi noor puurilukk Mart-Mattis Niinepuu hindas matši äärmiselt keeruliseks. "Väga raske mäng oli, me tegime kaitses palju vigu ning meie tänane vastane oli täna väga hea," ütles Niinepuu.

Avapoolaja keskel saadeti Kalevi treeneripingilt minema peatreener Sergei Ratnikov, kes näitas välja oma rahulolematust kohuniku tegevuse üle.

Kalevi abitreeneri Daniel Meijeli arvates muutis penalti mängu kulgu "Meie mäng muutus pärast penalti määramist. Mängisime täpselt nii nagu ette nägime, kõik toimis kuni otsuseni anda vastasele penalti. Teisel poolajal läksime julgemalt mängima ja saime ka värava, kuid Nõmme oli täna ikka parem."

Kogu kohtumise matšiohjade üle kontrolli omanud Kalju jätkas üritamist ka teisel poolajal ning kolmas värav sündis taas Jevdokimovi puutest, kes realiseeris debüüdi teinud itaallase Damiano Quintieri tsenderduse.

Kalev ei jäänud ka auväravata: kerge surve najal andis Deniss Jõgiste suurepärase tsenderduse Kassim Aidarale, kes palli Kalju väravavahi Vitali Teleši seljataha saatis. Väravasöödu andja sai aga 87. minutil teise kollase vea eest Hidetoshi Wakuile, jättes Kalevi lõpuminutiteks kümnekesi.

Nõmme Kalju peab oma järgmise kohtumise juba eesoleval teisipäeval Paides kohaliku Linnameeskonna vastu. Kõnealune kohtumine algab kell 18.00.

24.03. kell 14:00 Sportland Arena (Asula 4c, Tallinn)
NÕMME JK KALJU - JK TALLINNA KALEV 3:1 (2:0)
Väravad: 24. pen., 56. Juri Jevdokimov, 29. Kristen Viikmäe - 63. Kassim Aidara
Hoiatused: 76. Juri Jevdokimov - 15. Risto Kägo, 44., 86. Deniss Jõgiste
Eemaldamine: 86. Deniss Jõgiste

JK Kalju: 1-Teleš, 6-Rodrigues, 3-Koogas, 14-Kallaste, 77-Šišov, 75-Wakui, 7-Puri, 10-Konsa, 15-Jevdokimov, 99-Neemelo, 11-Viikmäe (46. 9-Quinteri).
Varus: 69-Zomerski, 9-Quinteri, 16-Melts, 23-Takeda, 2-Bianchi, 18-Terehhov, 8-Ceesay.

JK Tallinna Kalev: 1-Niinepuu, 15-Kukebal, 17-Whalen, 6-Kase, 19-Armean (45.+1. 7-Koroljov), 3-Mamedov, 5-Kägo, 21-Jõgiste, 14-Edwin Stüf (55. 11-Alijev), 18-Kõrtsmik (46. 9-Tomson), 16-Aidara.
Varus: 89-D. Savitski, 9-Tomson, 11-Alijev, 7-Koroljov, 24-Ratnikov, 26-Kobjakov, 20-Karpõtšev.

Mänguolud: +5, pilves, vihmane ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 262
Peakohtunik Ainar Kuusk
Abikohtunikud: Raul Kaivoja, Sten Klaasen
30. minutil eemaldati Kalevi peatreener Sergei Ratnikov varupingilt