01

10.2011

19:32

Võitluslik ja dramaatiline 3:2 võit Viljandile

Meistriliiga kohtumises FC Viljandi ja Sillamäe Kalevi vahel oli kõvasti võitluslikkust ning draamat - viis väravat, seitse kollast kaarti, kaks eemaldamist, külaskäik haiglasse ja lõpuminutitel teenitud magus 3:2 võit.

Pildil kahe värava autor Sander Sinilaid. Foto: EJL

Mängu avapoolaeg oli võitluslik ja võrdne - kui külalismeeskond Sillamäelt valdas rohkem palli, siis teravad kontrarünnakud olid Viljandil. Võitluslikkusest annab tõestust fakt, et Sillamäe palluri Tanel Tambergi jaoks lõppes matš juba 23. minutil ning päädis haiglakülastusega.

Just Tambergi vigastusele järgnenud olukorras haarasid Viljandi mängijad 1:0 eduseisu, kui nurgalöögist tulnud palli toimetas sihile Sander Sinilaid. Sillamäe viigistas seisu 31. minutil tänu Sergei Vihrovi ilusale löögile karistusala nurga lähistelt.

48. minutil haaras Sillamäe juhtohjad: Romas Nesterovski saatis palli 35 meetrilt teele, mänguvahend tegi enne Viljandi väravasuul seisnud Madis Rajandot üllatusliku põrke ja maandus võrgus.

Teise kolmveerandtunni teine pool kuulus aga hoopis koduvõistkonnale. Mitmete heade võimaluste krooniks lahendati 66. minutil taas eeskujulikult standardolukord ja Sinilaid lõi oma teise värava. 3:2 võidu tõi Erkki Junolaineni tabamus 88. minutil.

"Lihtsalt super tulemus! Poisid olid väga tublid," rõõmustas FC Viljandi peatreener Zaur Tšilingarašvili.

"Õnneks mängis vastaste kaitseliin nii kõrgel, et meil oli väga hea nende selja taha pikki palle lüüa ja loota, et meie ründajad ära löövad," lisas Viljandi pallur Mikk Sillaste.

"Meie mängijad olid kuidagi väsinud ja ei suutnud noorte vastastega võidu joosta. Viljandil oli ka tunduvalt rohkem väravamomente ja meie kahjuks lõid nad kolm tükki ka ära," lausus Sillamäe väravavaht Mihhail Starodubtsev.

Viljandile oli võit eriti magus, sest kuklasse hingama hakanud Kuressaare ees kasvatati edu kahe enam peetud mängu juures neljale punktile.

Mõlema meeskonna jaoks jätkub Meistriliiga 15. oktoobril, kui Kalev võõrustab Nõmme Kaljut ja Viljandi sõidab külla Kuressaarele.

1. oktoober kell 17:00 Viljandi linnastaadion (Ranna pst 1, Viljandi)
FC VILJANDI - JK SILLAMÄE KALEV  3:2 (1:1)
Väravad
: 23., 66. Sander Sinilaid, 88. Erkki Junolainen - 31. Sergei Vihrov, 48. Roman Nesterovski
Hoiatused: 32.. 82. Elvis Liivamägi, 33. Sander Laht - 57., 86. Evaldas Užkuraitis, 64. Mihhail Starodubtsev, 72. Igor Dudarev
Eemaldamised: 82. Elvis Liivamägi - 86. Evaldas Užkuraitis

FC Viljandi: 12-Rajando, 5-Sillaste, 4-Indermitte, 22-Tutk, 15-Liivamägi, 26-Laht (64. 11-Vassiljev), 8-Sinilaid, 6-Kekišev (46. 21-Junolainen), 23-Klemmer (90. 45-Munskind), 10-Mööl, 17-Veis.
Varus: 1-Ventsel, 11-Vassiljev, 18-Lepik, 45-Munskind, 21-Junolainen.

JK Sillamäe Kalev: 1-Starodubtsev, 33-Užkuraitis, 3-Valaitis, 22-Tamberg (25. 11-Andrejev), 25-Gladilins, 18-Nesterovski, 27-Aleksejev (38. 21-Novikov), 23-Paponov (61. 12-Dudarev), 13-Mironov, 17-Vihrov, 7-Hejret.
Varus: 16-Levizi, 2-Cherkasov, 11-Andrejev, 12-Dudarev, 21-Novikov, 77-Kruša.

Mänguolud: +17, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.